09.09.2020 09:35

Timothée Chalamet jako Paul Atryda w pierwszej zapowiedzi nowej "Diuny"

"Diuna" niebawem podbije kina na całym świecie. W sieci pojawił się pierwszy teaser słynnej adaptacji powieści Franka Herberta. Jak Timothée Chalamet prezentuje się w roli Paula Atrydy?

Timothée Chalamet
foto: Berzane Nasser/ABACA/Abaca/East News

Na tę produkcję czekają wszyscy miłośnicy science fiction. Hollywood po raz kolejny sięga bowiem po klasykę autorstwa Franka Herberta. Jak prezentuje się pierwsza zapowiedź filmowej "Diuny"?

"Diuna" - Timothée Chalamet w pierwszym teaserze filmu

Chociaż poprzednie podejście do przeniesienia powieści z 1965 roku na duży ekran w reżyserii Davida Lyncha jest całkiem pozytywnie oceniane przez widzów, film z 1984 roku trochę się już zestarzał. Z tego powodu Denis Villeneuve postanowił powołać do życia nową wersję "Diuny", w której występuje naprawdę gwiazdorska obsada.

Foto: CHRIS DELMAS/AFP/East News
Foto: CHRIS DELMAS/AFP/East News
Przeczytaj także David Lynch nie ma zamiaru oglądać najnowszej wersji "Diuny". Skąd ta niechęć?

Wszyscy fani sci-fi i książkowego pierwowzoru zapewne nie mogą doczekać się pierwszego zwiastuna nowej "Diuny". Zanim go zobaczymy, możemy na razie zobaczyć teaser, który zapowiada pełny trailer, którego premiera odbędzie się niebawem.

W trwającym 45 sekund teaserze widzimy głowy aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów "Diuny". Na końcu zdradzono fragment zwiastuna, w którym Timothée Chalamet prezentuje się jako Paul Atryda.

Foto: Vanity Fair/ CHIABELLA JAMES/ materiały prasowe Warner Bros. Pictures
Foto: Vanity Fair/ CHIABELLA JAMES/ materiały prasowe Warner Bros. Pictures
Przeczytaj także "Diuna": w sieci pojawiła się galeria zdjęć przedstawiająca głównych bohaterów. Powstanie seria filmów?

W pozostałych rolach wystąpili Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgard, Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, Zendaya, Chang Chen, Sharon Duncan-Brewster, Charlotte Rampling, Jason Momoa oraz Javier Bardem. Premiera pełnego zwiastuna odbędzie się 9 września 2020 roku o godzinie 18:00 czasu polskiego. Jest więc na co czekać.

Foto: Matt Baron/REX / East News
Foto: Matt Baron/REX / East News
Przeczytaj także "Diuna" - Zendaya podzieliła się kolejnym zdjęciem przedstawiającym jej bohaterkę [FOTO]

"Diuna" - kiedy premiera filmu?

Najnowsza produkcja Warner Bros. trafi do kin już 18 listopada 2020 roku. Za scenariusz nowej adaptacji odpowiadają Jon Spaihts, Villeneuve i Eric Roth. Muzykę skomponował sam Hans Zimmer. "Diuna" ma więc wszystkie elementy potrzebne do stworzenia wielkiego kinowego hitu. Czy będzie pozytywnie odebrana przez widzów i co najważniejsze, fanów prozy Herberta? O tym przekonamy się już za kilka miesięcy.

Posłuchaj podcastu

Foto: Invision/Invision/East News
Foto: Invision/Invision/East News
Przeczytaj także "Diuna" - Timothée Chalamet na pierwszym zdjęciu z filmu. Premiera jeszcze w tym roku

Czekasz na nową "Diunę"?

Zobacz też: Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem dołączyli do obsady rebootu "Diuny"

Tagi: Zwiastuny Josh Brolin Denis Villeneuve Diuna Oscar Isaac Zendaya