"Titanic" doczeka się odświeżonej wersji, która powróci do kin. Kiedy premiera?

23.06.2022 10:54
"Titanic" doczeka się odświeżonej wersji, która powróci do kin. Kiedy premiera? Fot. 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Z okazji 25. urodzin "Titanica" od Jamesa Camerona, film doczeka się kolejnej kinowej premiery - ta ma nadejść już w lutym 2023 roku, idealnie na Walentynki.

Titanic doczeka się odświeżonej wersji

Odświeżona wersja "Titanica" będzie dostępna w kinach w wersji 3D 4K HDR i z większą ilością klatek na sekundę. Jak podaje Deadline, produkcja ma zadebiutować międzynarodowo już 10 lutego 2023 roku, a dystrybucją zajmuje się oczywiście Disney (w USA natomiast Paramount).

Polecamy

Informację potwierdził również producent Jon Landau, który pojawił się na prezentacji Disneya podczas CineEurope w Barcelonie. Szef Lightstorm Entertainment przy okazji pokazał zgromadzonym uczestnikom fragmenty tej odświeżonej wersji "Titanica" w wersji 3D.

Jak pewnie doskonale wiecie, film z grudnia 1997 roku był ogromnym przebojem kinowym, który uczynił z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio największe gwiazdy filmowe na świecie. Produkcja doczekała się 11 Oscarów, w tym za najlepszy film, najlepszą reżyserię oraz najlepszy utwór oryginalny. 

Polecamy

Produkcja jest obecnie 3. najlepiej zarabiającym filmem w historii, przynosząc zyski rzędu 2,2 miliarda dolarów (z czego "zaledwie" 659 milionów pochodzi z USA, natomiast ponad 1,5 miliarda dolarów z rynku międzynarodowego). Będący na drugim miejscu film "Avengers: Endgame" zarobił prawie 3 miliardy, więc nawet ponowna premiera "Titanica" raczej nie zagrozi jego pozycji na liście.

Nie jest to jedyny film Jamesa Camerona, który doczeka się ponownej premiery kinowej - w kwietniu dowiedzieliśmy się, że "Avatar" powróci do kin już 23 września 2022 roku, żeby odświeżyć pamięć widzów przed debiutem jego kontynuacji, "Avatar: Istota wody". Sequel zadebiutuje w kinach już 14 grudnia 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.