11.05.2019 14:47

"To 2" - w filmie pojawi się kontrowersyjna scena z oryginalnej książki Stephena Kinga

Scenarzysta filmu, Gary Dauberman przyznał, że w drugiej części historii o klaunie i Klubie Frajerów pojawi się jedna z najbardziej krwawych scen z oryginału.

"To 2" - w filmie pojawi się kontrowersyjna scena z oryginalnej książki Stephena Kinga
foto: kadr z filmu

"To: Rozdział 2" będzie kontynuacją bardzo dobrze przyjętego i popularnego horroru z 2017 roku, w którym głównymi bohaterami byli członkowie Klubu Frajerów i przerażający klaun Pennywise. Bazująca na powieści Stephena Kinga kontynuacja filmu opowie nam o dorosłych Frajerach, w których wcielają się kolejno James McAvoy (Bill), Jessica Chastain (Beverly), Bill Hader (Richie), Jay Ryan (Ben), James Ransone (Eddie) i Andy Bean (Stanley).

To: Rozdział 2 - pojawi się scena zabicia homoseksualisty

Niedawno do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji, w którym pojawiło się sporo nawiązań do 1. odsłony przygód Frajerów, a także książkowego pierwowzoru Stephena Kinga. Z tej okazji aktorzy i twórcy filmu "To: Rozdział 2" udzielili wielu wywiadów, w którym opowiedzieli co nieco o nadchodzącym dziele. Wśród nich znalazł się scenarzysta Gary Dauberman, którego portal The Hollywood Reporter zapytał o pewną scenę, która nie pojawiła się w oryginalnym filmie. 

To: Rozdział 2
To: Rozdział 2
Przeczytaj także Jak film "To: Rozdział 2" wpłynie na genezę Pennywise'a?

Chodziło mianowicie o fragment, w którym 3 nastolatków bije homoseksualną postać o imieniu Adrian Mellon. Po incydencie chłopcy wrzucili prawie nieprzytomnego bohatera do kanału, gdzie Adrian został zamordowany przez Pennywise'a. To pierwsze zabójstwo w oryginalnej książce Stephena Kinga, więc wiemy, że jest to bardzo ważny fragment jego dzieła. Dauberman zgodził się z tym, że jest to wręcz ikoniczna scena, którą twórcy postanowili przenieść do 2. części filmowej serii: 

"

To ikoniczna scena z książki i bardzo chcieliśmy uwzględnić ją w filmie. Jest to właściwe pierwszy atak w Derry i to właśnie ta sytuacja nakreśla, co właściwie dzieje się w tej miejscowości. Przy okazji to pokazuje, jak wielki wpływ ma Pennywise, nawet w trakcie uśpienia. A to, co stało się z Adrianem, to po prostu czyste zło. Pokazanie tego było dla nas niesamowicie ważne. "

Dowiedzieliśmy się również, że w filmie Adrian Mellon zostanie zagrany przez Xaviera Dolana. Do tej pory opisana scena nie została pokazana w żadnej ekranizacji powieści Stephena Kinga - twórcy miniserialu "To" z 1990 roku postanowili jej nie uwzględnić w swojej produkcji. 

To: Rozdział 2 - kiedy premiera?

Film "To: Rozdział 2" w reżyserii Andresa Muschiettiego będzie dostępny w kinach już 6 września 2019 roku. Akcja będzie osadzona 27 lat po tragicznych wydarzeniach przedstawionych w pierwszym filmie "To".

Tagi: News To: Rozdział 2