19.07.2018 14:16

„To: Rozdział 2”: Jessica Chastain udostępniła zdjęcie promujące sequel „Tego”

Gwiazda, która wciela się w dorosłą Bev w ekranizacji powieści „To”, podzieliła się grafiką symbolizującą zmianę warty w miasteczku Derry.

Bev - "To: Rozdział 2"
foto: kadr z filmu "To"; Derek Storm/Everett Collection/ EAST NEWS

Trwają prace na planie kontynuacji filmu „To”, który w 2017 roku podbił kina na całym świecie, stając się najlepiej zarabiającym horrorem wszech czasów. W drugim rozdziale filmowej opowieści bazującej na słynnej książce Stephena Kinga bohaterowie będą starsi o prawie 30 lat, w związku z czym młodych aktorów zastąpiła nowa, dorosła obsada (dzieciaki pojawią się tylko w retrospekcjach).

Jessica Chastain, która ma na swoim koncie role w filmach „Gra o wszystko”, „Sama przeciw wszystkim”, „Interstellar”, „Służące” czy „Marsjanin”, wciela się w dorosłą Bev, graną w pierwszej części „Tego” przez Sophie Lillis. Aktorka na swoim Twitterze podzieliła się uroczą grafiką przedstawiającą obie wersje bohaterki.

„To: Rozdział 2” – pierwsze zdjęcia z filmu

Na zdjęciu promującym film „To: Rozdział 2” młodziutka Sophia Lillis symbolicznie przekazuje Jessice Chastain czerwony balonik demonicznego klauna.

Prace na planie filmu „To: Rozdział 2” rozpoczęły się na przełomie czerwca i lipca 2018, co w swoich mediach społecznościowych zasygnalizowała zarówno Jessica Chastain, jak i James McAvoy.

Aktor, znany m.in. z roli młodego Charlesa Xaviera w serii „X-Men”, na swoim Instagramie podzielił się też pierwszymi zdjęciami obsady drugiego rozdziału „Tego”, na których znaleźli się zarówno młodzi aktorzy z pierwszej części, jak i gwiazdy wcielające się w sequelu w ich starsze wersje :

W filmie „To 2” prócz Jamesa McAvoya w roli Billa i Jessiki Chastain w roli Bev wystąpią: Bill Hader jako Richie, James Ransone i Andy Bean jako Eddie i Stan, Jay Ryan jako Ben, Isaiah Mustafa jako Mike, a także Xavier Dolan w roli Adriana Mellona i Will Beinbrink jako mąż Bev. Obowiązkowo powróci też Bill Skarsgård w roli Pennywise’a.

Reżyserem filmu pozostał Andy Muschietti. Za scenariusz ponownie odpowiada Gary Daberman. „To: Rozdział 2” trafi do kin we wrześniu 2019 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: To: Rozdział 2 jessica Chastain