Xavier Dolan dołączył do obsady filmu „To: Rozdział 2”. Kogo zagra?

Natalia Hluzow
22.06.2018 15:26
Pennywise i Xavier Dolan|undefined Fot. materiały prasowe; Swan Gallet/WWD/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Złote dziecko kanadyjskiego kina dołączyło do obsady kontynuacji filmu „To”. W kogo wcieli się Xavier Dolan?

Choć James McAvoy zasugerował na swoim instagramie, że zdjęcia do 2. części „Tego” już się rozpoczęły, pierwszy klaps na planie padnie dopiero w lipcu 2018. Tymczasem do obsady filmu dołączyli kolejni aktorzy. Jednym z nich jest Xavier Dolan, słynny kanadyjski filmowiec, który debiutował na ekranie w wieku 5 lat, zaś swój pierwszy pełnometrażowy film, „Zabiłem moją matkę”, wyreżyserował mając zaledwie lat 19.

„To: Rozdział 2” – kogo zagra Xavier Dolan?

Dolan wcieli się w rolę Adriana Mellona. W powieści Stephena Kinga był to homoseksualista mieszkający w Derry i nagminnie dręczony przez lokalnych łobuzów. W filmie wystąpi również Will Beinbrink („Sin City 2: Damulka warta grzechu”), który zagra agresywnego męża Bev pojawiającego się wcześniej zarówno w książce Kinga, jak i w miniserialu z 1990 roku.

„To: Rozdział 2” – kto zagra dorosłych członków Klubu Frajerów?

W związku z rozpoczynającymi się w lipcu 2018 zdjęciami do drugiego rozdziału „Tego”, znany jest już cały skład aktorski, który będzie wcielał się w dorosłe wersje bohaterów pierwszej części filmu. James McAvoy wcieli się w rolę Billa, Jessica Chastain zagra Bev, Bill Hader wystąpi jako Richie, James Ransone będzie dorosłym Eddiem, Andy Bean zagra Stana, zaś Isaiah Mustafa będzie kreował rolę Mike’a. W filmie powróci też oczywiście Bill Skarsgård jako Pennywise.

Reżyserem, podobnie jak w przypadku części pierwszej, jest Andy Muschietti. Scenariusz ponownie napisał Gary Daberman. Film ma trafić na ekrany we wrześniu 2019 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.