22.06.2018 15:26

Xavier Dolan dołączył do obsady filmu „To: Rozdział 2”. Kogo zagra?

Złote dziecko kanadyjskiego kina dołączyło do obsady kontynuacji filmu „To”. W kogo wcieli się Xavier Dolan?

Pennywise i Xavier Dolan
foto: materiały prasowe; Swan Gallet/WWD/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Choć James McAvoy zasugerował na swoim instagramie, że zdjęcia do 2. części „Tego” już się rozpoczęły, pierwszy klaps na planie padnie dopiero w lipcu 2018. Tymczasem do obsady filmu dołączyli kolejni aktorzy. Jednym z nich jest Xavier Dolan, słynny kanadyjski filmowiec, który debiutował na ekranie w wieku 5 lat, zaś swój pierwszy pełnometrażowy film, „Zabiłem moją matkę”, wyreżyserował mając zaledwie lat 19.

„To: Rozdział 2” – kogo zagra Xavier Dolan?

Dolan wcieli się w rolę Adriana Mellona. W powieści Stephena Kinga był to homoseksualista mieszkający w Derry i nagminnie dręczony przez lokalnych łobuzów. W filmie wystąpi również Will Beinbrink („Sin City 2: Damulka warta grzechu”), który zagra agresywnego męża Bev pojawiającego się wcześniej zarówno w książce Kinga, jak i w miniserialu z 1990 roku.

„To: Rozdział 2” – kto zagra dorosłych członków Klubu Frajerów?

W związku z rozpoczynającymi się w lipcu 2018 zdjęciami do drugiego rozdziału „Tego”, znany jest już cały skład aktorski, który będzie wcielał się w dorosłe wersje bohaterów pierwszej części filmu. James McAvoy wcieli się w rolę Billa, Jessica Chastain zagra Bev, Bill Hader wystąpi jako Richie, James Ransone będzie dorosłym Eddiem, Andy Bean zagra Stana, zaś Isaiah Mustafa będzie kreował rolę Mike’a. W filmie powróci też oczywiście Bill Skarsgård jako Pennywise.

Reżyserem, podobnie jak w przypadku części pierwszej, jest Andy Muschietti. Scenariusz ponownie napisał Gary Daberman. Film ma trafić na ekrany we wrześniu 2019 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Xavier Dolan To: Rozdział 2