„To” Stephena Kinga przeraża w zwiastunie remake'u

Jakub Gańko
30.03.2017 09:35
„To” Stephena Kinga przeraża w zwiastunie remake'u Fot. kadr z wideo

Zobaczcie pierwszy zwiastun nowej ekranizacji klasycznej powieści mistrza grozy, który przypomni Wam o lękach z dzieciństwa.

„To” Stephena Kinga trafiło pierwotnie na rynek w 1986 roku i z miejsca stało się bestsellerem. Książka już rok później została nagrodzona British Fantasy Award, zdobyła także inne wyróżnienia i zaskarbiła sobie przychylność czytelników, nic więc dziwnego, że już w 1990 roku doczekała się ekranizacji.

Produkcja Tommy'ego Lee Wallace'a nie była jednak kinowym pełnym metrażem, lecz telewizyjnym miniserialem. Większość z nas pamięta go dzięki postaci demonicznego Pennywise'a, w którego wcielił się Tim Curry. O projekcie nowej adaptacji książki mówi się już od paru lat - wreszcie możemy się jej przyjrzeć z bliska.

Oto udostępniony właśnie trailer remake'u:

Jak potwierdza powyższe wideo, nowa ekranizacja „Tego” - podobnie jak oryginał - opowie o grupie dzieciaków z miasteczka Derry w stanie Maine, która napotyka na swojej drodze pradawne zło. Objawia się ono w postaci złego klauna, który ma za sobą kilkusetletnią historię brutalnych mordów.

W nowym filmie główne role zagrają Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer oraz Nicholas Hamilton. W postać Pennywise'a wcieli się tym razem Bill Skarsgård, który ma w dorobku przede wszystkim telewizyjne produkcje, na czele z serialem „Hemlock Grove”.

Obraz wyreżyserował Andrés Muschietti według scenariusza tria Chase Palmer, Gary Dauberman i Cary Fukunaga („Detektyw”). Wcześniej chęć zrealizowania remake'u „Tego” wyrażali bracia Duffer, twórcy serialu „Stranger Things”. Czy nowa wersja przebije miniserial z 1990 roku? Przekonamy się już 8 września 2017 roku.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.