29.08.2019 16:23

"To" doczeka się 3. części? Reżyser skomentował sprawę

Czy istnieje szansa, że horror "To" będzie stanowił trylogię? Zdaniem reżysera pierwszych dwóch części jest to możliwe.

Foto: LFI/Avalon.red/REPORTER / East News
Foto: LFI/Avalon.red/REPORTER / East News

Pierwsza część horroru "To" okazała się olbrzymim sukcesem, stając się najlepiej zarabiającym filmem grozy w historii. Poprzeczka postawiona została wysoko, jednak część druga, która zadebiutuje już za tydzień, ma spore szanse pobić rekord poprzednika. Gdy dane dzieło odnosi tak spektakularny sukces rodzi się pytanie - czy powstanie kolejna część?

"To" doczeka się 3. części?

Jakiś czas temu informowaliśmy was o wypowiedzi scenarzysty obu części filmu. Gary Dauberman zapytany o możliwy spin-off stwierdził, że nie byłby to najlepszy pomysł. Wszystko z uwagi na szacunek do materiału źródłowego i twórczości Stephena Kinga. W końcu trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny. Reżyser filmów jest jednak innego zdania. Andres Muschietti stwierdził, że pozostało jeszcze wiele pokładów mitologii związanej z "Tym", której z pewnością starczyłoby na część trzecią.

"

W książce jest cała mitologia. Mitologia jest czymś, co zawsze pozostawia wiele możliwości do zbadania. To [Pennywise - przyp. red.] jest na Ziemi od milinów lat. Ma styczność z ludźmi od milionów lat, co 27 lat. Więc możecie sobie wyobrazić ten ogrom materiału. "

Zobacz też: "To: Rozdział 2" - przerażające fragmenty w nowej zapowiedzi horroru  

Czy zatem Muschietti pracuje nad 3. częścią? Choć zapewnia, że ma ona szanse powstać, na ten moment nie poczyniono w tym kierunku żadnych planów.

"

Myśl o ewentualnej kontynuacji badania tej mitologii jest ekscytująca. Bardzo ekscytująca. Ale na razie nie ma żadnych konkretnych planów. "

Zobacz też: Aktorka z "To: Rozdział 2" jest śmiertelnie przerażona horrorem

"To: Rozdział 2" zadebiutuje już w piątek 6 września 2019 roku. Jako dorosłe wersje członków Klubu Frajerów wystąpią James McAvoy, Jessica Chastain, Jay Ryan, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone i Andy Bean. W roli Pennywise'a powróci oczywiście niezastąpiony Bill Skarsgård.    

Zobacz też: Jak film "To: Rozdział 2" wpłynie na genezę Pennywise'a?

Tagi: To Horror To: Rozdział 2