To nie "Avengers" Polacy oglądali w tym roku najchętniej. Zwycięzca was zaskoczy!

14.10.2019 10:52
To nie "Avengers" Polacy oglądali w tym roku najchętniej. Zwycięzca was zaskoczy! Fot. materiały prasowe Marvel Studios

Znamy wyniki polskiego boxoffice'u na rok 2019. Jaki film Polacy oglądali w tym roku najchętniej? Będziecie zaskoczeni.

Chylący się już ku końcowi 2019 rok był istnym rajem dla kinomaniaków. Wyemitowano finałowy sezon "Gry o tron", a na ekranach kin zadebiutowało wiele wyczekiwanych produkcji. Widzowie na całym świecie tłumnie odwiedzali sale kinowe by zobaczyć wielki finał Infinity Sagi, najnowszy film Quentina Tarantino, czy ocenić, jak w roli Jokera sprawdził się Joaquin Phoenix. To właśnie w tym roku, po 10 latach, "Avatar" został zdetronizowany i tytuł najbardziej kasowego filmu wszech czasów powędrował do "Avengers: Endgame". Które z tych filmów Polacy oglądali najchętniej? Wyniki są doprawdy zaskakujące.

Jaki film Polacy oglądali w 2019 roku najchętniej?

Z danych zgromadzonych przez Agorę i boxoffice.pl wynika, że do 8 października 2019 roku sprzedano w Polsce 43.1 milionów biletów. Jest to wzrost o 5.5% w stosunku do poprzedniego roku. Który film w naszym kraju sprzedał się najlepiej? O dziwo nie jest to "Avengers: Endgame", który rozgromił światowy boxoffice.

Przeczytaj także

Najwięcej Polaków wybrało się w tym roku na "Króla Lwa", który zgromadził przed ekranami łącznie 2.513 milionów widzów. Na miejscu drugim uplasowała się polska produkcja - "Misz Masz, czyli Kogel Mogel 3", z wynikiem 2.388 miliona. Kulminacja Kinowego Uniwersum Marvela przyciągnęła w naszym kraju 1.88 miliona widzów.

Zobacz też: Robert Downey Jr. gra samego siebie w 1. zwiastunie "Dolittle"

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.