10.04.2018 12:45

„To” powraca w zwiastunie dokumentu „Pennywise: The Story of IT”

Jak powstawał film „To” z 1990 roku? Na to pytanie odpowie film dokumentalny poświęcony adaptacji horroru Stephena Kinga sprzed 28 lat. W sieci pojawił się zwiastun produkcji. 

Pennywise: The Story of IT
foto: materiały promocyjne

Stephen King od dawna uważany jest za króla powieści grozy, ale ostatnio popularność jego twórczości przeżywa prawdziwy renesans. Wszystko dzięki spektakularnemu sukcesowi filmu „To”. Zanim jednak powstała wersja Andresa MuschiettiegoBillem Skarsgårdem w roli tytułowej, fani książki o morderczym klaunie mogli obejrzeć telewizyjny film Tommy'ego Lee Wallace'a z Timem Currym jako Pennywisem. To właśnie tej produkcji został poświęcony dokument zatytułowany „Pennywise: The Story of IT”. 

„Pennywise: The Story of IT” - zwiastun

Twórcy filmu dokumentalnego o najsłynniejszym klaunie z horrorów zaprezentowali zwiastun swojego dzieła. Fani Pennywise'a na pewno będą zadowoleni. W „Pennywise: The Story of IT” pojawi się sporo materiałów, które nie ostały nigdy wcześniej opublikowane. W produkcji wystąpią również twórcy telewizyjnej adaptacji książki „To”.

Dzięki dokumentowi fani klasycznego już horroru będą mieli okazję zajrzeć za kulisy powstawania filmu. Na potrzeby produkcji przeprowadzono wywiady z ponad 50 osobami z ekipy filmowej i obsady. Oczywiście nie zabrakło odtwórcy tytułowej roli, czyli Tima Curry. Dodatkowym atutem jest użycie ponad 700 zdjęć i nagrań wideo z planu zdjęciowego. Nie zabraknie też kulturoznawczego spojrzenia na „To”. Twórcy przyjrzą się, jak film oparty na powieści Kinga wpłynął na kulturę popularną i samą postać klauna

„Pennywise: The Story of IT” to przedsięwzięcie powołane do życia przez fanów filmu „To”. Twórcy zebrali pieniądze dzięki akcji corwdfundingowej. Dokument powstał z miłości do horroru Wallace'a i jest skierowany głównie do fanów oryginalnej adaptacji. Miłośnicy nowej odsłony Pennywise'a czekają obecnie na premierę drugiej części filmu, w której zobaczymy dorosłych członków Klubu Frajerów. Być może w oczekiwaniu sięgną po film z lat 90.  i dokument „Pennywise: The Story of IT”.

Produkcja wyjdzie z kanałów latem 2018 roku. 

Obejrzysz „Pennywise: The Story of IT”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny To Pennywise