„To” znalazło swojego Pennywise'a

Robert Skowronski
03.06.2016 10:30
„To” znalazło swojego Pennywise'a Fot. kadr z filmu

Wybrano już aktora, który wcieli się w Pennywise'a w ekranizacji książki Stephena Kinga. Kto zastąpi Tima Curry'ego w roli demonicznego klauna?

„To” po raz pierwszy zostanie przeniesione na duży ekran, wcześniej powieść została przetłumaczona z celulozy na celuloid poprzez miniserial z samego początku lat 90. Reżyserem kinowej wersji został Andres Muschietti, twórca „Mamy” z 2013 roku, z kolei scenarzystą jest Gary Doberman, który pracował na tekście napisanym wcześniej przez Cary'ego Fukunagę i Chase'a Palmera.

Początkowo w roli Pennywise'a widziano Willa Poultera, jednak plany te uległy zmianie. Na etapie finalizowania umowy jest Bill Skarsgard znany z serialu „Hemlock Grove” czy też z filmu „Wierna” na podstawie książki Veroniki Roth. Gdyby wizerunek aktora był Wam obcy, to prezentujemy jego wizerunek:

Bill Skarsgard to syn Stellana Skarsgarda, słynnego szwedzkiego aktora, który wystąpił m.in. w „Nimfomance” Larsa von Triera, „Dziewczynie z tatuażem” czy też jako Erik Selvig w filmach Marvela, jak „Avengers” lub „Thor”. Nowy Pennywise to też brat Alexandra Skarsgarda, aktora, który wystąpił w „Tarzan: Legenda”, „Dawcy pamięci”, „Melancholii” czy serialu „Czysta krew”.

W obsadzie „Tego” znaleźli się także tacy aktorzy, jak Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs i Jeremy Ray Taylor. Obraz według wstępnych ustaleń ma trafić do kin 8 września 2017 roku i będzie podzielony na dwie części. Pierwsza opowie o tajemniczej istocie w stroju klauna, która prześladuje dzieci w miasteczku Derry w stanie Maine. Druga odsłona przedstawi już dorosłych bohaterów, którzy wracają do rodzinnych miejsc, aby pozbyć się raz na zawsze prześladującego ich potwora.

Producentami projektu są Dan Lin, Seth Grahame-Smith, David Katzenberg oraz Roy Lee. Ostatni z wymienionych przybliżył ogólny pomysł na film oraz datę rozpoczęcia jego realizacji:

Zdjęcia ruszą jeszcze w 2016 roku. Całość z jednej strony będzie bardzo zbliżona do materiału wyjściowego, z drugiej zaś będzie się od niego różnić. Mamy zamiar przedstawić całość z punktu widzenia dzieciaków, a następnie zrobić kolejny film, w którym historia zostanie ukazana okiem dorosłych. Później będziemy mogli połączyć to w jedność.

Roy Lee potwierdził także, że dzieło ma otrzymać kategorię wiekową R, więc powinniśmy spodziewać się mrożących krew scen.

Powstaje coraz więcej filmowych wersji dzieł Stephena Kinga - serial „11.22.63” z Jamesem Franco na podstawie powieści „Dallas '63”, czekamy też na kolejne podejście do „Mgły” oraz na „Mroczną wieżę”, gdzie zagra m.in. Idris Elba.

Co sądzicie o wyborze Billa Skarsgarda na Pennywise'a?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.