24.05.2017 12:46

Tom Cruise potwierdził, że powstanie „Top Gun 2”

 Maverick powróci do kabiny samolotu i przetnie przestworza? Na to wygląda, gdyż Tom Cruise wyznał, że powstaje „Top Gun 2”.

Tom Cruise potwierdził, że powstanie „Top Gun 2”
foto: materiały prasowe

O kontynuacji mówi się już od lat, ale jak widać nawet śmierć Tony'ego Scotta (reżysera) w 2012 roku, nie jest w stanie pokrzyżować planów na realizację dzieła. Tom Cruise promuje obecnie „Mumię” w reżyserii Alexa Kurtzmana, która trafi do kin 9 czerwca 2017 roku. To właśnie z tej okazji gościł w porannym programie australijskiej telewizji, gdzie się wygadał o „Top Gun 2”.

Co prawda aktor zbyt wiele nie powiedział oprócz tego, że projekt faktycznie z papieru trafi w fazę produkcji oraz tego, że plan zdjęciowy wystartuje najpewniej w 2018 roku. Zobaczcie nagranie z wywiadu z Tomem Cruisem:

Producent dzieła, Jerry Bruckheimer, opublikował w styczniu 2016 roku zdjęcie razem z Tomem Cruisem, które opatrzył komentarzem:

"

Właśnie wróciłem z weekendu spędzonego w Nowym Orleanie, żeby spotkać się z moim starym przyjacielem Tomem Cruisem, aby pogadać trochę o „Top Gun 2”. "

Na czacie na Reddicie, w którym uczestniczył Val Kilmer (filmowy Iceman) został on spytany o możliwość zrealizowania „Top Gun 2”. Również i on potwierdził, że film powstanie. Aktora spytano także czy zaprezentowana na ekranie rywalizacja między nim a postacią Cruise'a objawiała się także poza okiem kamery:

"

Tom był przekochany. Ja, prawdziwi piloci i inni aktorzy byliśmy strasznie hałaśliwi, było mi więc go trochę szkoda, bo wszyscy mieliśmy czas, żeby się pobawić i pokręcić z dziewczynami po San Diego w muscle carach. Tom w tym czasie zawsze nagrywał jakąś scenę i nigdy nie udało mu się do nas dołączyć. "

Oryginalny „Top Gun” zdołał zarobić 356 milionów dolarów, zdobył cztery nominacje do Oscara, w tym też statuetkę dla piosenki „Take My Breath Away”.

Czekasz na „Top Guna 2”?

Robert Skowronski
Tagi: News Tom Cruise Top Gun