23.06.2016 12:24

Tom Cruise powrócił jako Jack Reacher w zwiastunie filmu

Były żandarm, w którego wciela się Tom Cruise wraca jako Jack Reacher. Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu w reżyserii Edwarda Zwicka.

Tom Cruise powrócił jako Jack Reacher w zwiastunie filmu
foto: kadr z wideo

Ekranizacja powieści Lee Childa trafi do kin 21 października 2016 roku pod tytułem „Jack Reacher: Never Go Back”. Przy poprzedniej części za kamerą stał Christopher McQuarrie, tym razem te obowiązki będzie pełnił wspomniany Edward Zwick, który już wcześniej pracował z Cruisem przy „Ostatnim samuraju”. Twórca ma też na koncie m.in. „Krwawy diament” z Leonardo DiCaprio czy „Wichry namiętności” z Bradem Pittem.

Jack Reacher wraca do stanu Wirginia w celu spotkania się z dowódcą swojej byłej jednostki. Nie udaje mu się go odnaleźć, gdyż ten trafił do więzienia, a sam bohater zostaje oskarżony o morderstwo, którego miał dokonać przed wieloma laty. Reacher wraz ze swoją towarzyszką (Cobie Smulders znana z „Jak poznałem waszą matkę”) chce oczyścić imię. Droga, która do tego wiedzie będzie oczywiście wypełniona koniecznością użycia mięśni, sprytu i naciśnięcia spustu.

Scenariusz obrazu napisali Marshall Herskovitz, Richard Wenk oraz Edward Zwick. Producentem dzieła został Tom Cruise do spółki z Donem Grangerem, Davidem Ellisonem, Daną Goldberg oraz Christopherem McQuarriem. Producentami wykonawczymi są Paula Wagner i Herb Gains. W obsadzie, oprócz wymienionych aktorów, znaleźli się także Danika Yarosh, Austin Hebert, Patrick Heusinger, Aldis Hodge, Robert Knepper oraz Holt McCallany.

Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu „Jack Reacher: Never Go Back”:

Lee Child, autor literackiego pierwowzoru, wyznał, że jego zdaniem film ma zadatki na stanie się przebojem:

"

Jest tu wszystko, czego potrzebuje widownia - mamy Reachera z kobiecym pomocnikiem, major Susan Turner, dostajemy też silną postać nastolatki. "

Tom Cruise pracuje też nad dwoma innymi projektami. Jednym z nich jest „Na skraju jutra 2”. Film pozyskał już swoich scenarzystów i reżysera, a tym jest Christopher McQuarrie, to właśnie m.in. z tych względów zrezygnował on z pracy nad „Jack Reacher: Never Go Back”.

Innym obrazem, w który zaangażował się Cruise jest reboot „Mumii”. Scenariusz do obrazu napisze Jon Spaights. Nie ujawniono szczegółów historii, wiadomo jednak, że ma się ona rozgrywać we współczesnych czasach. Reżyserami i producentami będą prawdopodobnie Chris Morgan i Alex Kurtzman.

Jak Wam się podoba zwiastun filmu „Jack Reacher: Never Go Back”?

Robert Skowronski
Tagi: Jack Reacher Zwiastuny Tom Cruise