16.08.2018 14:46

Tom Cruise wcieli się w Zieloną Latarnię w nowym filmie DC?

Czy w nowej wersji filmu „Green Lantern” w tytułowej roli zobaczymy Toma Cruise'a? Gwiazdor „Mission: Impossible” rozważa dołączenie do obsady kolejnej produkcji DC. 

Tom Cruise wcieli się w Zieloną Latarnię w nowym filmie DC?
foto: Polaris Images/East News, kadr z filmu Zielona Latarnia

Fani komiksów DC od dawna czekają na przyzwoitą adaptację przygód jednego z herosów, którzy posługiwali się pseudonimem Zielona Latarnia. W 2011 roku co prawda stworzono produkcję o tym bohaterze z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, ale o filmie chcą zapomnieć, wszyscy, którzy go widzieli. Od kiedy powstało filmowe uniwersum DC, fani kosmicznego superbohatera czekają z niecierpliwością, aż zobaczą go na ekranie kin. Niestety Zielona Latarnia nie pojawił się w „Lidze Sprawiedliwości. Słychać jednak plotki dotyczące nadchodzącego filmu „Green Lantern Corps. Jedna z nich mówi, że w tytułową postać ma się wcielić sam Tom Cruise.

Tom Cruise jako Green Lantern?

Według informacji ze strony Crazy Days and Nights gwiazdor serii „Mission: Impossible” odbywa rozmowy z przedstawicielami Warner Bros. w sprawie angażu do nowego filmu o Zielonej Latarni. Cruise miałby wcielić się w główną rolę (prawdopodobnie jako Hal Jordan lub John Stewart). Jak podaje źródło, scenariusz filmu zakłada śmierć bohatera. Podobno Cruise jest w stanie zgodzić się na udział w kolejnej adaptacji komiksów DC pod warunkiem, że twórcy zmienią fabułę i jego postać przeżyje. 

Te doniesienia pierwotnie pojawiły się w marcu 2018 roku, ale bez nazwiska aktora, który stawia warunki. Jednak wielokrotnie łączono nazwisko Cruise'a z rolą Zielonej Latarni. Szczególnie że w produkcji ma również brać udział wieloletni współpracownik aktora - Christopher McQuarrie. Na razie są to jednak spekulacje, ponieważ Warner Bros. oficjalnie nie komentuje sytuacji filmu „Green Lantern Corps”. Na razie zaplanowano jedynie premierę produkcji. Obecnie data debiutu przygód Zielonej Latarni to 18 czerwca 2020 roku. 

Cruise jest jednym z najpopularnijeszych aktorów kina akcji w całym Hollywood. Od wielu lat występuje w serii „Mission: Impossible”. 10 sierpnia 2018 roku pojawiła się 6. część przygód agenta Ethana Hunta. Do tej pory aktor nie wystąpił w żadnym filmie superbohaterskim. To właśnie ten gatunek jest obecnie najbardziej dochodowym rodzajem produkcji komercyjnych. Zaangażowane gwiazdy tego formatu co Cruise wydaje się więc dość prawdopodobne. 

Gdyby Cruise dołączył do filmowego świata DC, prawdopodobnie ponownie spotkałby się na planie z odtwórcą Supermana. Henry Cavill był jedną z gwiazd „Mission: Impossible - Fallout”, o czym doskonale pamiętają fani wąsów aktora. Na razie pozostaje nam czekać na potwierdzenie lub obalenie rewelacji dotyczących „Green Lantern Corps”.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Tom Criuse DC Comics Ryan Reynolds Mission Impossible DC Universe Green Lantern