14.10.2019 11:20

Tom Hanks i Steven Spielberg stworzą kontynuację "Kompanii braci" dla Apple TV

Tom Hanks i Steven Spielberg szykują kolejną wojenną produkcję - po raz kolejny powrócą do lat 40. w nowym serialu "Masters of the Air". Serial opowie o pilotach i zostanie wyemitowany na Apple TV+.

Tom Hanks i Steven Spielberg
foto: Walt Disney Co./Courtesy Everett Collection

"Masters of the Air" będzie kontynuacją seriali "Kompania braci" z 2001 roku i "The Pacific" z 2010. Nowa produkcja opowie o przygodach dzielnych mężczyzn zgłaszających się do Sił Powietrznych Armii USA, którzy niedługo po wstąpieniu do służby zaczęli walczyć w przestworzach z nazistowskimi pilotami III Rzeszy. Serial będzie liczył 9 odcinków i będzie mocno inspirowany biografią Donalda L. Millera o tytule "Masters of the Air: America’s Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany". 

Tom Hanks i Steven Spielberg pracują nad kontynuacją Kompanii braci

I chociaż "The Pacific" i "Kompania braci" zostały pierwotnie wyemitowane na HBO, to "Masters of the Air" spotka nieco inny los. Prawa do produkcji trafiły w ręce nowej platformy streamingowej Apple TV+. HBO podobno odrzuciło ofertę kupna serii, a to wszystko dlatego, że Hanks i Spielberg chcieli podobno 250 milionów dolarów. To pozwoliło twórcom iPhone'a na dołączenie i ewentualne wygranie wyścigu o prawa do "Masters of the Air".

Tom Hanks uczy dzieci życia w zwiastunie filmu "A Beautiful Day In The Neighborhood"
Tom Hanks uczy dzieci życia w zwiastunie filmu "A Beautiful Day In The Neighborhood"
Przeczytaj także Tom Hanks uczy dzieci życia w zwiastunie filmu "A Beautiful Day In The Neighborhood"

Apple zamierza wyprodukować "Masters of the Air" na własny koszt, we własnym studiu filmowym, które niedługo ma powstać. Tom Hanks i Steven Spielberg będą producentami wykonawczymi serii. John Orloff będzie scenarzystą - artysta jest odpowiedzialny m.in. za skrypt do oryginalnej "Kompanii braci". Data premiery "Masters of the Air" jest nieznana.

"Masters of the Air" będzie też drugim projektem Spielberga dla Apple TV+ - reżyser pracuje też nad rebootem "Amazing Stories" dla platformy streamingowej. Sama usługa Apple TV+ ma wystartować już 1 listopada 2019 roku.

Zobacz także: Steven Spielberg uważa, że kino góruje nad platformami streamingowymi

Tagi: News Steven Spielberg Tom Hanks