10.05.2016 08:33

Tom Hanks w piekle Dantego

Trzecia odsłona serii pochodzącej z kart książek Dana Browna doczekała się trailera swojego filmowego odpowiednika. Zobaczcie zwiastun „Inferno”.

Tom Hanks w piekle Dantego
foto: kadr z wideo

Dzieło Rona Howarda, który jest związany z cyklem od „Kodu da Vinci”, ponownie przedstawi Toma Hanksa jako Roberta Langdona - sławnego profesora w dziedzinie symboliki. Bohater budzi się w szpitalu we włoskiej Florencji z amnezją. Przez pewien tajemniczy przedmiot staje się celem obławy. Wraz z doktor Sienną Brooks (Felicity Jones) ucieka i rusza z nią po Europie śladami wskazówek zawartych w poemacie Dantego.

W obsadzie filmu znaleźli się też tacy aktorzy, jak Irrfan Khan („Życie Pi”) jako Harry Sims, Omar Sy („Nietykalni”) jako Christoph Bruder, Sidse Babett Knudsen („Duke of Burgundy”) w roli dr. Elizabeth Sinskey, głowy Światowej Organizacji Zdrowia. W filmie ujrzymy też Bena Fostera („Ocalony”) jako główny czarny charakter, który opracował radykalny sposób na rozwiązanie problemu przeludnienia Ziemi.

Scenariusz do „Inferno” został napisany przez Davida Koeppa. Z kolei producentami wykonawczymi dzieła zostali Dan Brown, Anna Culp, Bill Connor oraz David Householter. Premiera filmu w Polsce została zaplanowana na 14 października 2016 roku.

Zobaczcie zwiastun „Inferno” udostępniony przez Sony Pictures Entertainment:

Reżyser opowiedział nieco o fabule obrazu, który zdaje się stawiać na większą ilość akcji niż „Kod da Vinci” czy „Anioły i demony”:

"

Tym razem z różnych powodów wszystko jest bardziej osobiste dla Langdona. Niekoniecznie chcę je ujawniać, ale istnieje pewien poziom niepewności, który równoważy jego geniusz do rozwiązywania problemów. To tworzy wielki dramat. "

Twórca wyznał także jak postrzega twórczość Dana Browna ogółem, jak i w przypadku tej konkretnej adaptacji:

"

Robienie filmów na podstawie książek tego autora to wielkie życiowe doświadczenie. Jest się wrzuconym w wykreowane przez niego środowisko, które jest poruszające i wybuchowe. „Inferno” to kolejny doskonały pomysł Dana Browna. Jest on prowokacyjny i tworzy konflikt pomiędzy bohaterami reprezentującymi różne strony sporu. Dla mnie, jako reżysera, ekscytujące przy tym filmie jest powiązanie z twórczością Dantego - pytanie o kwestię piekła i czym ono było dla autora, czym jest dla nas dziś? "

Udostępniony został już plakat filmu:

plakat

Widzimy na nim Toma Hanka, o którym opowiedział Ron Howard. Reżyser opisał aktora jako wielkiego artystę, który nigdy nie odpuszcza i pokazuje tym samym światową klasę. Twórca dodał, że według niego Hanks to jedna z najbardziej inteligentnych osób w branży filmowej.

Jak Wam się podoba zwiastun „Inferno”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Inferno