Tom Hanks w piekle Dantego

Robert Skowronski
10.05.2016 08:33
Tom Hanks w piekle Dantego Fot. kadr z wideo

Trzecia odsłona serii pochodzącej z kart książek Dana Browna doczekała się trailera swojego filmowego odpowiednika. Zobaczcie zwiastun „Inferno”.

Dzieło Rona Howarda, który jest związany z cyklem od „Kodu da Vinci”, ponownie przedstawi Toma Hanksa jako Roberta Langdona - sławnego profesora w dziedzinie symboliki. Bohater budzi się w szpitalu we włoskiej Florencji z amnezją. Przez pewien tajemniczy przedmiot staje się celem obławy. Wraz z doktor Sienną Brooks (Felicity Jones) ucieka i rusza z nią po Europie śladami wskazówek zawartych w poemacie Dantego.

W obsadzie filmu znaleźli się też tacy aktorzy, jak Irrfan Khan („Życie Pi”) jako Harry Sims, Omar Sy („Nietykalni”) jako Christoph Bruder, Sidse Babett Knudsen („Duke of Burgundy”) w roli dr. Elizabeth Sinskey, głowy Światowej Organizacji Zdrowia. W filmie ujrzymy też Bena Fostera („Ocalony”) jako główny czarny charakter, który opracował radykalny sposób na rozwiązanie problemu przeludnienia Ziemi.

Scenariusz do „Inferno” został napisany przez Davida Koeppa. Z kolei producentami wykonawczymi dzieła zostali Dan Brown, Anna Culp, Bill Connor oraz David Householter. Premiera filmu w Polsce została zaplanowana na 14 października 2016 roku.

Zobaczcie zwiastun „Inferno” udostępniony przez Sony Pictures Entertainment:

Reżyser opowiedział nieco o fabule obrazu, który zdaje się stawiać na większą ilość akcji niż „Kod da Vinci” czy „Anioły i demony”:

Tym razem z różnych powodów wszystko jest bardziej osobiste dla Langdona. Niekoniecznie chcę je ujawniać, ale istnieje pewien poziom niepewności, który równoważy jego geniusz do rozwiązywania problemów. To tworzy wielki dramat.

Twórca wyznał także jak postrzega twórczość Dana Browna ogółem, jak i w przypadku tej konkretnej adaptacji:

Robienie filmów na podstawie książek tego autora to wielkie życiowe doświadczenie. Jest się wrzuconym w wykreowane przez niego środowisko, które jest poruszające i wybuchowe. „Inferno” to kolejny doskonały pomysł Dana Browna. Jest on prowokacyjny i tworzy konflikt pomiędzy bohaterami reprezentującymi różne strony sporu. Dla mnie, jako reżysera, ekscytujące przy tym filmie jest powiązanie z twórczością Dantego - pytanie o kwestię piekła i czym ono było dla autora, czym jest dla nas dziś?

Udostępniony został już plakat filmu:

plakat Fot. foto: materiały prasowe

Widzimy na nim Toma Hanka, o którym opowiedział Ron Howard. Reżyser opisał aktora jako wielkiego artystę, który nigdy nie odpuszcza i pokazuje tym samym światową klasę. Twórca dodał, że według niego Hanks to jedna z najbardziej inteligentnych osób w branży filmowej.

Jak Wam się podoba zwiastun „Inferno”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.