Tom Hardy będzie Venomem

Robert Skowronski
22.05.2017 12:02
|undefined Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Jeden z głównych antagonistów Spider-Mana będzie obdarzony fizis najtwardszego z Brytyjczyków. Tom Hardy stanie się na ekranie Venomem.

Film ma zadebiutować na ekranach 5 października 2018 roku, a za kamerą stanie Ruben Fleischer odpowiedzialny za „Zombieland” i serial „Santa Clarita Diet”. Plan zdjęciowy ruszy jesienią 2017. „Venom” zainicjuje nowe kinowe uniwersum z postaciami znanymi z komiksów, do których prawa ma studio Sony. Obraz nie będzie związany ze „Spider-Manem” z Tomem Hollandem.

W sieci pojawiło się zdjęcie pokazuję Hardy'ego w koszulce z czarnym charakterem znanym z przygód Człowiek Pająka:

Sony tak opisuje swoje plany wobec nowego projektu:

„Venom” ma wprowadzić wiele filmów z uniwersum bazującego na losach Spider-Mana z różnymi postaciami.

Scott Rosenberg i Jeff Pinkner napisali scenariusz do filmu, wcześniej z tym zadaniem mierzył się Dante Harper („Na skraju jutra”, „World War Z”). Szczegóły fabuły nie są znane, ale mamy zobaczyć tzw. origin story, czyli opowieść o tym jak Eddie Brock staje się Venomem. Producentami zostali Avi Arad, Matt Tolmach i Amy Pascal. Pierwszy z wymienionych był też producentem pierwszego „Spider-Mana” w reżyserii Sama Raimiego oraz „Iron Mana”.

Symbiont na kartach komiksu zadebiutował w 1988 roku. Jego twórcą był David Michelinie, zaś za przeniesienie go na karty historii obrazkowej odpowiedzialni byli Todd McFarlane oraz Mike Zeck. Ta postać to pozaziemska forma życia, która potrafi egzystować w symbiozie z człowiekiem. Symbiont zawładnął ciałem i umysłem Eddiego Brocka, dziennikarza, który obwiniał Petera Parkera o stratę pracy, zdrowia i domu. Wcześniej nosicielem był sam Spider-Man.

Na wielkim ekranie Venoma mogliśmy zobaczyć w filmie „Spider-Man 3”. Antagonistę zagrał Topher Grace. Czy powtórzy on swoją rolę w planowanym przez studio Sony dziele? Jest to wątpliwe, acz nie można wykluczyć takiej możliwości.

Dzięki tej roli Tom Hardy będzie miał na koncie zarówno występ w uniwersum DC, jak i Marvela. Pamiętajmy, że mogliśmy go oglądać jako Bane'a w filmie „Mroczny Rycerz Powstaje”.

Powstała już fanowska grafika ukazująca jak aktor może wyglądać jako Venom:

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.