08.03.2018 11:47

Tom Hardy jest już gotowy, by zagrać Ala Capone. Kiedy ruszają zdjęcia?

Aktor potwierdził, że jego kolejną rolą po „Venomie” będzie postać Ala Capone w filmie „Fonzo”. Planowana od 6 lat produkcja ma wreszcie dojść do skutku.

Al Capone Tom Hardy
foto: My Colorful Past / mediadrumworl/EAST NEWS; TOLGA AKMEN/AFP/EAST NEWS

Najpotężniejszy mafiozo w Chicago i najsłynniejszy gangster popkultury, bohater kilkunastu filmów fabularnych i dokumentalnych, którego biografia posłużyła jako inspiracja dla twórców „Człowieka z blizną”, wreszcie doczeka się swojego filmu z Tomem Hardym w roli głównej. „Fonzo”, jak będzie nazywał się najnowszy film biograficzny gangstera, opowie o ostatnich miesiącach jego życia po wyjściu z więzienia. 

Tom Hardy jako Al Capone

Informacja o tym, że Hardy ma zagrać najsłynniejszego gangstera Ameryki, pojawiła się już w 2012 roku. Film miał wtedy reżyserować David Yates. Temat ponownie powrócił w 2016 roku, z reżyserem Joshem Trankiem na pokładzie. Po komplikacjach związanych z klapą „Fantastycznej czwórki”, teraz, na początku 2018 roku wreszcie okazuje się, że projekt ruszył do przodu. Gwiazdor filmów Christophera Nolana potwierdził na swoim Instagramie, że Al Capone będzie kolejną postacią, w którą wcieli się po Venomie.

Ostatnie miesiące życia Ala Capone w filmie „Fonzo”

Film Josha Tranka wyjątkowo nie skupi się na „origin story” słynnego gangstera ani na jego karierze z czasów prohibicji, lecz na schyłku życia, kiedy Capone po wyjściu z więzienia (w którym siedział za oszustwa podatkowe!) zmagał się z demencją, problemami psychicznymi spowodowanymi trzecim stadium syfilisu. 

Zdjęcia do filmu „Fonzo” mają rozpocząć się jeszcze w kwietniu 2018 roku w Nowym Orleanie. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Tom Hardy