Tom Hardy kreując postać Bane'a wzorował się na... Christopherze Nolanie

29.12.2020 22:51
Bane Mroczny rycerz powstaje Fot. Moviestore / Rex Features/EAST NEWS

Tom Hardy znany jest z całkowitego upodabniania się do autentycznych postaci, w które się wciela. Z braku wzorca Bane'a w rzeczywistości, swoją kreację postanowił oprzeć na reżyserze "Mrocznego Rycerza". 

Tom Hardy to jeden z ulubionych aktorów Christophera Nolana. Nic w tym dziwnego. Gwiazdor znany jest z olbrzymiego talentu i zaangażowania, z jakim podchodzi do swoich ról. Nolan zatrudnił go zarówno w "Incepcji", jak i "Dunkierce", a także w trzeciej części trylogii o Batmanie. W filmie "Mroczny Rycerz Powstaje" Hardy wcielił się w postać złowieszczego Bane'a, który sieje postrach w Gotham City. Swoją postać wzorował zaś podobno na samym reżyserze. 

Polecamy

Ile z Christophera Nolana ma w sobie Bane z "Mrocznego Rycerza"? 

W jednym z ostatnich wywiadów Christopher Nolan został zapytany o to, ile w postaciach z jego filmów jest jego samego. Josh Horowitz prowadzący podcast Happy Sad Confused, zadając to pytanie, miał na myśli Cobba z "Incepcji" granego przez Leonarda DiCaprio czy bohatera, w którego Robert Pattinson wcielał się w filmie "Tenet". Nolan skierował jednak rozmowę na niespodziewane tory, odpowiadając:

Zaczepiano mnie już o to w przeszłości. (...) Myślę, że istnieje delikatnie złośliwa tendencja u części aktorów, by dostrzegać to, co scenarzysta, a w szczególności scenarzysta/reżyser włożył z siebie w postać, a potem na tym budować. Tom Hardy utrzymuje, że Bane jest w jakiś sposób oparty na mojej osobie, ale w umyśle Toma zachodzi bardzo złożony przepływ impulsów i wpływów, wśród których jest też mój głos. 

Christopher Nolan - perfekcjonista w każdym calu

Christopher Nolan to reżyser, który słynie ze swojego profesjonalizmu i przywiązania do tradycji w zakresie sztuki filmowej. Jako jeden z nielicznych reżyserów w Hollywood wciąż kręci swoje filmy na taśmie. Unika cyfrowych efektów specjalnych, platform streamingowych i podobno także krzeseł na planie (!), by nie rozleniwiać ekipy i obsady. Pewnie dlatego, mimo gigantycznego rozmachu, z jakim tworzy swoje dzieła, zwykle mieści się w budżecie i kończy zdjęcia przed czasem. I być może właśnie to chłodne skupienie wykorzystał Hardy, kreując swoją postać w produkcji "Mroczny Rycerz Powstaje".

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.