Tom Hardy w nowym spocie „Dunkierki”

Kamil Dachnij
03.07.2017 10:11
Tom Hardy w nowym spocie „Dunkierki” Fot. kadr z filmu

Studio Warner Bros. uraczyło nas klipem promocyjnym do pierwszego w karierze filmu wojennego Christophera Nolana. 

Pozycja autora „Memento” jest od lat niezachwiana w Hollywood. Do tej pory każdy film brytyjskiego reżysera przynosił zysk finansowy, co pozwoliło mu na względną autonomiczność w doborze projektów. Po ambitnym wojażu w stronę kina science fiction w „Interstellar” z 2014 roku, Christopher Nolan powróci 21 lipca 2017 roku z dramatem wojennym „Dunkierka”. Tym razem opowie o 10-dniowej bitwie we Francji w 1940 roku, w której 400 tysięcy alianckich żołnierzy znalazło się w bardzo trudnym położeniu po tym, jak zostali otoczeni przez Niemców. Nowy, zaledwie 15 sekundowy spot telewizyjny ukazuje m.in. Toma Hardy’ego za sterami myśliwca.

Pierwszą ciekawą informacją odnośnie „Dunkierki” jest jej czas trwania. Żaden Hollywoodzki film Nolana nie był tak krótki. Z całej jego filmografii ustępuje tylko „Śledząc” z 1998 roku. Drugą jest jego podejście do efektów specjalnych. Nolan jest znany ze swojej awersji do CGI, więc kiedy tylko jest taka możliwość, stara się ich unikać. W przypadku swojego najnowszego filmu użył prawdziwych myśliwców Spitfire, które sfilmował w akcji nad kanałem La Manche. I w końcu trzecią ciekawostką jest kategoria wiekowa obrazu – w tym wypadku PG-13. Trochę trudno wyobrazić sobie film o najbardziej krwawym konflikcie w historii ludzkości w takiej wersji, ale rekompensatą mogą być zdjęcia kręcone na taśmie 65 mm oraz IMAX 65 mm. Jak sam reżyser tłumaczył, zależało mu przede wszystkim na ukazaniu historii przetrwania i oddaniu intensywności wydarzeń w inny sposób od standardowych produkcji tego typu. 

Obok Toma Hardy’ego zobaczymy w filmie m.in. Kennetha Branagha („Morderstwo w Orient Expressie”), Ciliana Murphy’ego („Peaky Blinders”), Marka Rylance’a („Most szpiegów”), Harry’ego Stylesa (muzyk z One Direction), Fionna Whiteheada („Him”) oraz Jacka Lowdena („Dzwony wojny”). Scenarzystą obrazu jest sam Nolan, co jest dobrą informacją, bowiem możemy się spodziewać kolejnego autorskiego projektu ze strony twórcy trylogii o Mrocznym Rycerzu.

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.