Tom Holland i Kevin Feige skomentowali przyszłość Spider-Mana w MCU

25.08.2019 12:31
Tom Holland i Kevin Feige skomentowali przyszłość Spider-Mana w MCU Fot. Invision/Invision/East News

Kilka dni po ogłoszeniu wiadomości o zakończeniu współpracy między Disneyem a Sony, głos w sprawie zabrali Tom Holland i Kevin Feige. Co panowie powiedzieli na temat przyszłości Pajączka w MCU?

Tom Holland i Kevin Feige nareszcie odnieśli się do "rozwodu" między Marvelem a Sony, który spowodował, że przyszłość Spider-Mana jest obecnie niejasna. Oficjalnym powodem rozłamu miała być kwestia finansowa, która nie do końca pasowała Sony - Disney chciał bowiem większych udziałów w zysku z samych filmów. Sony rzekomo ma w zanadrzu jeszcze dwie produkcje z Tomem Hollandem w roli głównej, ale Kevin Feige nie będzie miał już roli producenta, ani kreatywnego lidera marki.  

Tom Holland opowiedział o przyszłości Spider-Mana w MCU

Możemy więc z pewnością powiedzieć, że był to dość ciężki tydzień dla Toma Hollanda - oprócz zamieszania związanego ze Spider-Manem, jego inny projekt stracił reżysera (chodzi o "Uncharted" na podstawie serii gier o tym samym tytule). Aktor jednak patrzy na przyszłość z optymizmem. Udzielił bowiem wywiadu Entertainment Weekly, w którym zdradził, że on dalej będzie grał Spider-Mana, niezależne od tego, kto ma prawa do filmów:

Stworzyliśmy 5 wspaniałych filmów. To było 5 niesamowitych lat. Bawiłem się, jak nigdy wcześniej. Kto wie, co czeka na nas w przyszłości. Wiem jedynie, że nadal będę grał Spider-Mana i miał z tego ogromny ubaw. Wierzę, że będzie świetnie, niezależnie od tego, co postanowimy. Przyszłość Spider-Mana będzie inna, ale wciąż tak samo świetna i niesamowita. Jestem pewny, że znajdziemy jeszcze sposoby na to, by sprawić, że będzie jeszcze lepiej.

Kevin Feige wypowiedział się na ten sam temat w tej samej publikacji. Prezes Marvel Studios był po prostu wdzięczny za możliwość pracy nad filmami o Spider-Manie:

Czuję szczęście i wdzięczność. Mieliśmy możliwość zrobienia 5 filmów ze Spider-Manem w obrębie MCU - 2 solowe przygody i 3 przygody z Avengers. To było moje marzenie, które nigdy się miało nie spełnić. To nigdy nie miało trwać wiecznie. Wiedzieliśmy od początku, że mamy limit czasowy, ale zdołaliśmy opowiedzieć historię, którą nosiliśmy w sercu i za to będę dozgonnie wdzięczny.

Przeczytaj także

Przygoda Spider-Mana w MCU zaczęła się w "Civil War" z 2016 roku. Peter został zwerbowany przez Tony'ego Starka, z którym nastolatek szybko nawiązał bliską więź. Parker przeszedł drogę od zera do bohatera, osiągając bohaterską "pełnoletność" podczas wydarzeń przedstawionych w "Spider-Manie: Far From Home". Nauczył się polegać na swoim własnym instynkcie, godząc się ze śmiercią Iron Mana i stając się gotowym na bycie pełnoprawnym superbohaterem. 

Dlatego słowa Feige'ego zdają się być prawdziwe - trudno sobie wyobrazić, jakich kolejnych lekcji mógłby nauczyć się młodociany heros. Spider-Man Toma Hollanda jest bowiem gotów na to, by stanąć o własnych nogach w solowym uniwersum od Sony, w którym czeka już na niego Venom Toma Hardy'ego, a w niedalekiej przyszłości również Morbius Jareda Leto oraz Carnage, którego zagra Woody Harrelson

Zobacz także: Urocze zdjęcie zza kulis "Avengers: Endgame". Wzruszą się nawet twardziele

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.