02.07.2019 09:31

Tom Holland uważa, że kolejne filmy Marvela nie powinny reprezentować tylko "białych kolesi hetero"

Tom Holland - młody aktor, który obecnie wciela się w Spider-Mana, stwierdził, że nadeszła pora, by produkcje MCU wyszły poza schemat. Według niego w ofercie studia powinny znaleźć się tytuły trafiające do każdej grupy ludzi. 

Tom Holland
foto: AP/Associated Press/East News

Już niedługo do kin na całym świecie trafi najnowszy film Marvel Studios - "Spider-Man: Far From Home". Z tej okazji Tom Holland - odtwórca tytułowego superbohatera udziela wielu wywiadów w ramach promocji produkcji MCU. W jednym z nich zaznaczył, że przyszłość kinowego uniwersum powinna zacząć reprezentować osoby, które zazwyczaj są w Hollywood marginalizowane. 

Tom Holland chce zróżnicowanej przyszłości filmów Marvela

Szefowie studia od dawna zapowiadają, że niebawem zobaczymy więcej zróżnicowanych bohaterów. Do tej pory prym wiedli biali, heteroseksualni mężczyźni, co w zmieniającej się rzeczywistości trąci anachronizmem. Sukces kolejnych produkcji spowodował, że producenci nie boją się wyjść poza schemat. Z tego powodu niebawem zobaczymy między innymi bohaterów LGBTQ. Tom Holland został zapytany o ten wątek w rozmowie z The Sunday Times. 

"

Świat nie jest tak prosty, że ogranicza się tylko do białych kolesi hetero. Na tym się nie kończy i te filmy muszą reprezentować więcej niż tylko jeden typ osób.  "

Swoje słowa potwierdził w wywiadzie dla NME. 

"

Nie mogę rozmawiać o przyszłości bohatera, ponieważ szczerze nie wiem i to jest poza moimi kompetencjami. Ale wiem, że przyszłość Marvela w najbliższych latach skupi się na reprezentacji wielu różnych typów ludzi. "

W świecie MCU już pojawiła się pierwsza otwarcie homoseksualna postać. Chodzi o epizod w "Avengers: Endgame", grany przez jednego z reżyserów filmu - Joe Russo. W 2018 roku zadebiutował pierwszy solowy film o czarnoskórym herosie z kinowego uniwersum Marvela - "Black Panther". Produkcja cieszyła się ogromną popularnością wśród widzów. Podobnie było w przypadku pierwszej produkcji, w której główną bohaterką była kobieta - "Kapitan Marvel". Według niepotwierdzonych informacji w najbliższej przyszłości zobaczymy bohaterów LGBTQ, (najprawdopodobniej w "The Eternals") oraz pierwszą muzułmańską heroinę (Ms. Marvel). Plotkuje się również, że schedę po Iron Manie przejmie Ironheart - czarnoskóra nastolatka, która w komiksach stworzyła zbroję podobną do wynalazku Tony'ego Starka. 

Ironheart vol. 1 #1
Ironheart vol. 1 #1
Przeczytaj także Tom Holland również chce, żeby Iron Mana w filmach zastąpiła Ironheart

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

 23. produkcja MCU trafi do kin już 5 lipca 2019 roku. W filmie Jona Wattsa oprócz Hollanda w roli Spider-Mana zobaczymy między innymi Samuela L. JacksonaZendayęCobie Smulders, Jona Favreau, Martina Starra oraz Marisę Tomei i Jake’a Gyllenhaala.

Zgadzasz się z Tomem Hollandem?

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - Joe Russo skomentował pierwszą otwarcie gejowską postać w filmach Marvela

Tagi: News Spider-Man Tom Holland Marvel LGBT Spider-Man: Far From Home