16.06.2017 10:50

Tomasz Bagiński: „Wiedźmin” mierzy w jakość „Gry o tron”

Po tym, jak pojawiła się informacja, że Geralt z Rivii doczeka się serialu wyprodukowanego przez Netfliksa, wszyscy oszaleli. Tomasz Bagiński zapewnia, że plany są ambitne. 

Tomasz Bagiński: „Wiedźmin” mierzy w jakość „Gry o tron”
foto: kadr z filmu

Temperatura wokół serialowego „Wiedźmina” może podskoczyć o kilka stopni. Tomasz Bagiński, odpowiedzialny za animacje do szalenie popularnej serii gier CD Projekt Red na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego, zdradził w niedawno udzielonym wywiadzie, jak może prezentować się nadchodzący serial Netfliksa:

"

Książki Andrzeja to baza, na której budujemy nasze dzieło. Docelowo chcemy, żeby był to serial o jakości porównywalnej, do tytułów z tej samej ligi co „Wikingowie”, „Gra o tron” czy „Fargo”. "

Choć wielu spodziewało się, że producenci „Wiedźmina” będą próbowali osiągnąć jakość zbliżoną do produkcji HBO, to jednak cieszy oficjalne potwierdzenie od strony osoby, która ma bezpośredni wpływ na kształt serialu. W rozmowie z Radiem ZET reżyser wypowiedział się o samym procesie tworzenia:

"

Główna różnica polega na innym rozłożeniu odpowiedzialności. Jak wspomniałem, to praca zespołowa. Zaangażowanych jest więcej osób podejmujących decyzje kreatywne. Pracuje się szybciej i inaczej konstruuje się opowieść. Współczesny serial rzadko kiedy jest opowieścią o pojedynczym bohaterze. Z reguły przeplatane są wątki wielu postaci, tak jak w „Grze o tron”. Współczesny film hollywoodzki jest eventowy. Stawia na to, żeby co 2-3 minuty kolnąć widza igiełką, tak żeby się zaśmiał czy podskoczył ze strachu. Kino jest konstruowane na zasadzie przejażdżki w parku rozrywki, a nie klasycznej fabuły. "

Bagiński odniósł się również do prawdopodobnie najbardziej oczekiwanej informacji związanej z serialowym „Wiedźminem” – kto może zagrać Geralta z Rivii:

"

Jestem wielkim fanem Idrisa Elby. Trailer do „Mrocznej Wieży” wygląda pięknie. Ale jeśli próbuje pan wyciągnąć ze mnie coś na temat castingu, to ja na razie naprawdę muszę się gryźć w język. Przepraszam odbiorców Radia ZET, że jestem takim mrukiem, ale jeśli widzowie oczekują w przyszłości niespodzianek, to nie można teraz zdradzać wszystkiego. "

Do tej pory aktorem najczęściej łączonym z produkcją Netfliksa jest Mads Mikkelsen. 51-letni Duńczyk ma już na koncie role w filmach, które sugerują, że byłby najlepszym kandydatem na Geralta – jedną z nich jest udział w znakomitym filmie „Valhalla: Mroczny wojownik” Nicolasa Windinga Refna z 2009 roku.

W ostatnim czasie Netliks skutecznie podgrzewał atmosferę wokół swojej nowej produkcji, zamieszczając opisy fabuły. Pierw było tajemniczo, ale po nowej aktualizacji dowiedzieliśmy się trochę więcej. Przypomnijmy, że w projekt zaangażowany jest również Andrzej Sapkowski, który jest konsultantem kreatywnym. Na czym dokładnie będzie polegać jego rola? Tomasz Bagiński wyjaśnił pokrótce:

"

Otrzyma wgląd w scenariusze i zaprezentujemy mu zmiany, które będziemy chcieli wprowadzić.  "

Producentami wykonawczymi „Wiedźmina” są Sean Daniel oraz Jason Brown, do tej pory współpracujący przy dobrze przyjętym serialu „The Expanse”. Prócz Bagińskiego, który wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w pierwszym sezonie, kolejnym przedstawicielem od Platige Image jest Jarosław Sawko. Pozostaje nam teraz jedynie czekać na pierwsze informacje odnośnie obsady serialu i daty premiery.

Myślicie, że Wiedźmin będzie tak dobry jak Gra o tron?

Kamil Dachnij
Tagi: News Wiedźmin Gra o tron