09.11.2016 13:16

Tomasz Bagiński powrócił z „Operacją Bazyliszek”

Otrzymaliśmy kolejną część cyklu „Legendy Polskie” tworzonego przez Tomasza Bagińskiego. Zobaczcie całą „Operację Bazyliszek”.

Tomasz Bagiński powrócił z „Operacją Bazyliszek”
foto: kadr z wideo

Seria już od pierwszych części, które ujrzały światło dzienne w 2015 roku cieszy się niesłabnącą popularnością. Wówczas udostępniono filmu „Smok” i „Twardowsky”, później otrzymaliśmy „Twardowsky'ego 2.0”, gdzie w tytułowej roli ponownie pojawił się Robert Więckiewicz.

W „Operacji Bazyliszek” poznajemy współczesną wersję Kołodzieja, pracującego jako policjant, który nawet nie będzie zdawał sobie sprawy, że jest przedstawicielem rodu Piastów. Pojawi się też Rzepicha oraz specjalny oddział ABW do zwalczania zjawisk paranormalnych. Wszystko zaczyna się za siedmioma marketami, za pięcioma parkingami, a tak dokładniej to w okolicy Warszawy. W obsadzie filmu znaleźli się Paweł Domagała, Olaf Lubaszenko oraz Michalina Olszańska.

Tomasz Bagiński tymi słowami zapowiada swoje najnowsze dokonanie, czyli „Operację Bazyliszek”:

"

Wejdź do świata „Legend Polskich”, by poznać zagrożenia sięgające czasów prasłowiańskich. Odkryć nieznane karty historii i przekonać się, kto od wieków miesza w polskim kotle. "

Obejrzyjcie „Operację Bazyliszek”:

W grudniu 2016 będziemy mogli obejrzeć „Jagę”, ostatnią z do tej pory zapowiedzianych części „Legend Polskich”. Tak o projekcie opowiadał Tomasz Bagiński:

"

Jaga w naszym filmie będzie zielarką, która ma potężne moce. Sama jest w stanie pokonać oddział antyterrorystów. Po raz pierwszy w historii polskiego kina zrobimy też porządną scenę bijatyki - to coś o czym marzyłem od lat. "

Niespodzianką w „Operacji Bazyliszek” jest pojawienie się sceny po napisach. Bagiński w jednym z wywiadów wyznał, że wraz z Platige Image inspiruje się dokonaniami zagranicznych graczy, takich jak Marvel. Reżyser uważa, że nie dość, że przyszła na to najwyższa pora, to jest to jednocześnie ostatni dzwonek, aby podpiąć się pod wzorce z Zachodu.

Marcin Dyczak, dyrektor marketingu Allegro, które współtworzy cykl, powiedział, że całość przedsięwzięcia ma się przerodzić w coś większego, gdyż celem nie jest tylko zrobienie kilku filmów umieszczonych w sieci:

"

Zależy nam, żeby zbudować cały świat „legendarnego uniwersum”. Nie chcemy jednak, żeby to było nasze ostatnie słowo. Pozwólcie dać się zaskoczyć. Koncepcja budowy całego świata daje nam szeroki wachlarz możliwości. Jesteśmy w ciągłym procesie poszukiwania najlepszych i najbardziej odpowiednich dla tego projektu bohaterów i historii, które stworzą nasz legendarny świat. "

Tomasz Bagiński pracuje także nad filmem pełnometrażowym. Reżyser ma zamiar przenieść na ekran „Wiedźmina”.

Robert Skowronski
Tagi: News Tomasz Bagiński