09.11.2015 12:10

Tomasz Bagiński reżyserem „Wiedźmina”

Słynna postać z kart powieści Andrzeja Sapkowskiego, która stała się już bohaterem gry, doczeka się również nowego filmu. Na stołku reżysera zasiądzie Tomasz Bagiński.

Tomasz Bagiński reżyserem „Wiedźmina”
foto: materiały prasowe

Twórca nominowanej do Oscara „Katedry” oraz studio Platige Image połączą siły z hollywoodzką firmą produkcyjną Sean Daniel Company przy pracy nad aktorską wersją przygód Geralta z Rivii. Bez względu na to jaki będzie efekt końcowy, to i tak możemy być chyba spokojni, że nowa ekranizacja przewyższy dotychczasową adaptację Marka Brodzkiego z Michałem Żebrowskim.

Sean Daniel Company jest znane z produkcji rebootu „Mumii”, a także przygotowywanej właśnie nowej wersji filmu „Ben-Hur” oraz serialu „The Expanse”. Dzieło Bagińskiego oparte będzie na dwóch opowiadaniach znanych z tomu „Ostatnie Życzenie” - dokładniej na „Wiedźminie” i „Mniejszym Złu”. Planowana data premiery to 2017 rok, zaś budżet dzieła będzie wynosił prawdopodobnie ok. 20-30 milionów dolarów.

Reżyser wyjawił w rozmowie ze stacją TVN, że prace nad obrazem trwają już od dłuższego czasu:

"

Zamknęliśmy ważny etap po prawie czterech latach. Musieliśmy przejść całą masę rozmaitych spraw: czy to prawnych, czy związanych z pomysłem, wizją tego filmu, a w tym roku w końcu udało się znaleźć partnera zagranicą. Bardzo mocnego, bardzo silnego, który pozwoli nam przejść do tej ligi, do której aspirujemy z tym filmem. "

Za scenariusz dzieła, który już powstał, odpowiedzialna jest doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, autorka telewizyjnych produkcji, jak „Grimm”, „Chicago Fire” czy „Buffy: Postrach wampirów”.

Reżyser mówi, że będzie się starał utrzymać w swoim filmie ducha książki. Dodaje także, że na ekranie poznamy kim jest główny bohater - na nim skupi się fabuła. Tomasz Bagiński wyjawił również w jakich lokalizacjach będzie kręcił swój obraz oraz czy zamierza obsadzić w nim polskich czy zagranicznych aktorów:

"

Wiemy, do kogo będziemy „uderzać”, i kogo będziemy pytać. Mamy to szczęście, że większość popularnych aktorów mieszka w Wielkiej Brytanii, więc wcale nie tak daleko. Mamy ogromne ciśnienie, żeby kręcić w Polsce i w Europie Wschodniej. Chciałbym kręcić dość szeroko. Może też na Ukrainie, może też na Białorusi. Chodzi o piękne przestrzenie, o przyrodę, o te miejsca, z których ja sam się wywodzę, a pochodzę z Podlasia. Mamy w Polsce miejsca, które są niesamowite i absolutnie unikalne na skalę światową, a filmowo nie są wykorzystane. "

Kogo zobaczylibyście w roli Geralta?

Robert Skowronski
Tagi: Wiedźmin Tomasz Bagiński News