Tomasz Bagiński w kosmosie z „Twardowskym”

Robert Skowronski
16.12.2015 10:47
Tomasz Bagiński w kosmosie z „Twardowskym” Fot. kadr z wideo

Reżyser „Katedry” zaprezentował drugi ze swoich nowych krótkich metraży, w których w futurystycznym świecie przedstawia polskie legendy. Zobaczcie w całości film „Twardowsky”.

Wcześniej udostępniony został „Smok”, teraz przyszła pora na kolejne i zarazem ostatnie dzieło Tomasza Bagińskiego stworzone w ramach projektu „Legendy Polskie”.

Jak wskazuje sam tytuł obrazu jest to adaptacja legendy o Panu Twardowskim. W tę rolę wciela się Robert Więckiewicz, który przebywa zupełnie sam na stacji kosmicznej na Księżycu. Dlaczego? Jest to wynikiem paktu, który zawarł z diabłem. Ten w końcu zjawia się we własnej osobie, jednak pod postacią pięknej kobiety. Gdy do tego dochodzi tytułowy bohater prosi o to, żeby dać mu jeszcze czas na wizytę na Ziemi. Nie udaje mu się zbyt wiele wynegocjować, więc postanawia uciec...

Twórcy przestrzegają, że film przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Jeżeli spełniacie ten warunek, to życzymy miłego seansu:

Scenariusz do „Twardowsky'ego” napisał Błażej Dzikowski, zaś za zdjęcia odpowiedzialny jest Łukasz Żal, który był nominowany do statuetki Oscara za „Idę”. Oprócz Roberta Więckiewicza widzimy też na ekranie Aleksandrę Kasprzyk.

„Smok” jak i „Twardowsky” są częścią kampanii, w której ramach bez żadnych opłat można pobrać sześć e-booków z polskimi legendami w przedstawionymi w niekonwencjonalny sposób przez rodzimych pisarzy. Wśród dostępnych tytułów znalazły się:

  • „Spójrz mi w oczy” Elżbiety Cherezińskiej (na podstawie legendy „Bazyliszek”)
  • „Milczenie owcy” Roberta M. Wegnera (inspiracją jest „Smok Wawelski”)
  • „Niewidzialne” Łukasza Orbitowskiego („Żywa woda”)
  • „Śnięci Rycerze” Rafała Kosika (na podstawie legendy „O śpiących rycerzach”)
  • „Zwyczajny Gigant” Jakuba Małeckiego (na podstawie „Pana Twardowskiego”)
  • „Kwiat Paproci” Radka Raka

Tomasz Bagiński pracuje obecnie nad nową ekranizacją „Wiedźmina” na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Planowana data premiery dzieła to 2017 rok.

Jak Wam się podoba „Twardowsky”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.