Tomasz Karolak zagra Wiedźmina

Robert Skowronski
01.04.2016 08:15
Tomasz Karolak zagra Wiedźmina Fot. materiały prasowe + ons.pl

W końcu wiemy kto u Tomasza Bagińskiego zagra Geralta z Rivii. Przed tym wyzwaniem stanie Tomasz Karolak.

Do tej pory wizja zobaczenia gwiazdy „Listów do M.” i serialu „Rodzinka.pl” w ekranizacji prozy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego wydawała się tylko głupim żartem. Stało się to jednak prawdą! Serwis IMDbPro, będący internetową bazą filmową, wcześniej twierdził, że w tytułowej roli ujrzymy Josha Hollowaya. Dziś widnieje tam nazwisko Karolaka:

witcher

Studio Platige Image zaprzeczyło doniesieniom dotyczącym gwiazdy serialu „Lost - Zagubieni”, ale informację o Tomaszu Karolaku potwierdziło. Oświadczenie w tej sprawie dla serwisu Antyradio.pl wydał producent dzieła, Zbigniew Jaskierski:

To internauci podsunęli nam pomysł obsadzenia Tomka w głównej roli. Sieć była pełna żartów dotyczących jego osoby, ale dało to nam do myślenia. Przecież potencjalni widzowie już zaczęli utożsamiać go z Wiedźminem. Ktokolwiek inny byłby odebrany jako „obcy”. Wiemy, że być może wielu wolałoby zobaczyć w tej roli Madsa Mikkelsena, ale aktor nam odmówił twierdząc, że najbliższe miesiące spędzi w jakiejś duńskiej chacie przygotowując się do roli Jamesa Bonda.

Nie ma się co oszukiwać - Tomasz Karolak nie posiada szczególnie atletycznej postury, a ta wydaje się wręcz niezbędna do roli Geralta. Zbigniew Jaskierski wyznał, że aktor bardzo się przejął powierzonym mu zadaniem i regularnie ćwiczy, aby nabrać krzepy i wyrzeźbić ciało. Udowadniają to zdjęcia Karolaka w trakcie treningów. Bieganie, jazda na rowerze, park linowy, pływanie, gra w piłkę nożną - aktor robi wszystko, aby zyskać sprawność, która będzie mu też potrzebna do wykonywania kaskaderskich ewolucji w filmie:

Jak widać większość zdjęć została wykonana latem. Okazuje się, że Karolak o swoich angażu dowiedział się już w czerwcu 2015 roku, ale wiadomość była utrzymywana w tajemnicy. Pamiętajmy jednak, że przecież kilka miesięcy temu Teatr IMKA w Warszawie, którego założycielem i dyrektorem artystycznym jest przecież Tomasz Karolak, miał w planach wystawić na deskach „Wiedźmina” w reżyserii Pawła Świątka. Był to delikatny sygnał dla nas widzów i metoda aktora na lepsze zapoznanie się z postacią.

Na samym początku gwieździe zaproponowano rolę smoka, którego pamiętamy z „Wiedźmina” Marka Brodzkiego z 2001 roku. Odbył się nawet etap wstępnych zdjęć w pełnej charakteryzacji, ale Karolak zagroził, że w ogóle opuści projekt, jeżeli nie zagra Geralta:

All-ONS_2052137-Tomasz_Karolak

Studio Platige Image obiecywało, że już niedługo poznamy nazwiska obsady. Nie kłamali. Dzieło Bagińskiego oparte będzie na dwóch opowiadaniach znanych z tomu „Ostatnie Życzenie” - dokładniej na „Wiedźminie” i „Mniejszym Złu”. Planowana data premiery to 2017 rok, zaś budżet dzieła będzie wynosić ok. 20-30 milionów dolarów.

Cieszycie się, że Tomasz Karolak zagra Wiedźmina?

(Przypominamy, że artykuł powstał z okazji Prima Aprilis :))

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.