Tomasz Kot jako Nikola Tesla w biograficznym filmie o serbskim wynalazcy

25.06.2019 09:11
Tomasz Kot jako Nikola Tesla w biograficznym filmie o serbskim wynalazcy Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Według najnowszych informacji Tomasz Kot został wybrany jako odtwórca tytułowej roli w biografii pod tytułem "Nikola", opowiadającej o słynnym naukowcu.

Dzięki sukcesowi "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego Tomasz Kot został dostrzeżony przez Hollywood. Już niedługo polski aktor wcieli się w jedną z najbardziej interesujących postaci przełomu XIX i XX wieku. Chodzi o serbskiego wynalazcę i wizjonera Nikolę Teslę, który w końcu doczeka się filmu biograficznego. 

"Nikola" - Tomasz Kot jako Tesla

Jak podaje Deadline, twórcy filmu pod tytułem "Nikola" znaleźli odtwórcę tytułowego bohatera. W Teslę wcieli się Tomasz Kot, który dał się poznać zagranicznym filmowcom podczas pracy nad takimi filmami, jak "Jak się pozbyć cellulitu" czy "Bikini Blue". Jednak o zwróceniu oczu na polskiego aktora zadecydował udział w nominowanej do Oscara "Zimnej wojnie". Kot był brany pod uwagę jako jeden z odtwórców nadchodzącego filmu Marvel Studios "The Eternals". Chociaż nie wystąpi w kolejnej produkcji o superbohaterach, niedługo zobaczymy go w bardziej ambitnym przedsięwzięciu. 

Nikola Tesla Fot. foto: akg/North Wind Picture Archives

"Nikola" ma opowiadać o ostatnim wielkim eksperymencie wynalazcy. Chociaż w momencie, kiedy go przeprowadzono, został uznany za największą porażkę Tesli, z perspektywy czasu uznaje się go za jeden z większych sukcesów naukowca. W filmie poznamy motywację ambicji Tesli, zobaczymy walkę z jego wewnętrznymi demonami i zmagania z kurczącymi się finansami. 

Przeczytaj także

"Nikola" - kiedy premiera?

Za scenariusz powstającego filmu odpowiada Anand Tucker, który został również jego reżyserem. Tucker najbardziej znany jest z filmów "Oświadczyny po irlandzku" (reżyseria) oraz "Dziewczyna z perłą" (produkcja). Za biografię Tesli odpowiedzą przedstawiciele wytwórni Ingenious MediaLatitude Media. Producentami wykonawczymi zostali Peter Touche, Andrea Scarso i Ximo Paris. To nie pierwszy raz, kiedy Kot wystąpił w zagranicznej produkcji. Aktor zagrał między innymi w thrillerze science fiction "Warning" oraz serialu BBC "World On Fire". Na razie nie wiadomo, kiedy "Nikola" trafi do kin. Biografia jest na razie na etapie preprodukcji. 

Zobacz też: Tomasz Kot miał grać głównego przeciwnika agenta 007 w „Bondzie 25”? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.