07.11.2019 08:57

Tomasz Kot wystąpi w kolejnej międzynarodowej produkcji. Aktor zagra u słynnego hiszpańskiego reżysera

Tomasz Kot pochwalił się kolejną rolą w zagranicznej produkcji. Polski gwiazdor wystąpi w filmie "A Perfect Enemy" hiszpańskiego reżysera Kike Maíllo.

Tomasz Kot
foto: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Okazuje się, że "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego naprawdę była furtką do międzynarodowej kariery dla Joanny Kulig i Tomasza Kota. Aktor dostał kolejny angaż w zagranicznej produkcji. Tym razem zagra w najnowszym filmie hiszpańskiego reżysera Kike Maíllo znanego z takich produkcji jak "Eva", "Toro" czy "Powołanie".

Tomasz Kot w filmie "A Perfect Enemy"

Może i "Zimna wojna" nie dostała żadnego Oscara, ale aktorzy wcielający się w główne role nie powinni narzekać. Zarówno Kulig, jak i Kot podpisali kontrakty z hollywoodzkimi agencjami aktorskimi i dzięki temu mogą poszczycić się rolami w zachodnich produkcjach. Tomasz Kot otrzymał kolejny angaż. Tym razem wystąpi w filmie pod tytułem "A Perfect Enemy". Aktor poinformował o tym swoich fanów za pośrednictwem Instagrama.

Kot zamieścił na swoim profilu nagłówek z portalu Variety. Film Maíllo to adaptacja powieści Amelie Nothomb "The Enemy’s Cosmetique". Produkcja będzie thrillerem psychologicznym, w którym polski aktor zagra główną rolę - architekta Jeremy’ego Angusta. U jego boku wystąpi Athena Strates.

Foto: materiały prasowe BBC One
Foto: materiały prasowe BBC One
Przeczytaj także "World on Fire": Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w zwiastunie wojennego dramatu od BBC

To nie pierwsza zagraniczna rola Kota. Zanim zagrał w "Zimnej wojnie" i zachwycił talentem cały świat, wystąpił w polsko-brytyjskiej produkcji "Bikini Blue". W 2019 roku zagrał w brytyjskim serialu "World on Fire". Dostał również angaż do głównej roli w nadchodzącej biografii serbskiego geniusza Nikoli Tesli w filmie zatytułowanym po prostu "Nikola". Był też brany pod uwagę jako odtwórca jednego z głównych bohaterów kolejnego filmu Marvela - "Eternals" oraz jako antagonista w najnowszych przygodach Jamesa Bonda.

Tomasz Kot
Tomasz Kot
Przeczytaj także Tomasz Kot wystąpił z The Chemical Brothers na festiwalu Glastonbury

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu "A Perfect Enemy". Trudno więc przewidywać ewentualną datę premiery filmu.

Zimna wojna
Zimna wojna
Przeczytaj także "Zimna wojna" wycofana z Netfliksa. Wielka wpadka platformy streamingowej

Zobacz też: Tomasz Kot miał grać głównego przeciwnika agenta 007 w „Bondzie 25”? Agencja aktora skomentowała sprawę

Tagi: News Zimna wojna Tomasz Kot