Tomasz Sakiewicz o widzach „Kleru”: Tylko świnie siedzą w kinie

Natalia Hluzow
01.10.2018 10:30
Tomasz Sakiewicz o widzach „Kleru”: Tylko świnie siedzą w kinie Fot. Bartosz Mrozowski/KLER

Redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie, który jest też wiceprezesem TV Republika, postanowił obrazić nie tylko twórców „Kleru”, ale także widzów, którzy wybrali się na film Smarzowskiego.

W ubiegły piątek, 28 września 2018, do kin trafił wyczekiwany „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Tysiące Polaków postanowiły obejrzeć go w dzień premiery. W multipleksach brakowało miejsc nawet pomimo wyświetlania filmu co 15 minut. Bilety na pierwsze seanse były rezerwowane z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, a w dniu premiery pod niektórymi kinami można było spotkać „koników” handlujących nielegalnie wejściówkami.

>>> ZOBACZ TEŻ: „Kler”: Szał w kinach w dzień premiery nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego <<<

Ogólnopolskiemu szałowi związanemu z „Klerem” nie poddał się jednak Tomasz Sakiewicz, z czego zdaje się być bardzo dumny. Redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie, wyraził to w publicznym wpisie, jednocześnie obrażając wszystkich, którzy na film się wybrali.

Tomasz Sakiewicz obraził widzów „Kleru”

Tomasz Sakiewcz dołączył do grona polityków, dziennikarzy i publicystów, którzy - choć nie widzieli nowego filmu Smarzowskiego - wymyślają najgorsze obelgi pod adresem dzieła i jego twórców. Prezes TVP nazwał „Kler” szmirą, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy uznało reżysera za wroga Polski, apelując o bojkot filmu, a szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego porównał go do hitlerowskiej propagandy. Redaktor naczelny Gazety Polskiej poszedł natomiast o krok dalej i obraził też wszystkich, którzy „Kler” widzieli. W swoim poście na Twitterze użył sformułowania „tylko świnie siedzą w kinie”.

Słowa dziennikarza spotkały się oczywiście z ostrą krytyką, możemy być jednak pewni, że to nie ostatni tego typu wpis. Zanim minie gigantyczne zainteresowanie „Klerem” z pewnością usłyszymy i przeczytamy jeszcze wiele podobnych słów ze strony przeciwników filmu. Zabawne, że nie zdają sobie oni sprawy, iż ciągle rozprawiając na temat nowego dzieła Smarzowskiego, tak naprawdę sami przyczyniają się do wzrostu jego popularności.

„Kler” - gdzie obejrzeć?

„Kler” Wojciecha Smarzowskiego zadebiutował na ekranach 28 września 2018 roku. Film można oglądać niemal w całej Polsce. Pokazy nie odbywają się m.in. w Ostrołęce, Gostyninie i Grodzisku Mazowieckim, jednak mieszkańcy ostatniego z wymienionych miast będą mogli zobaczyć „Kler” w listopadzie 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.