Tomasz Sekielski Dziennikarzem Roku. Laureat Grand Press zapowiedział kolejne filmy

11.12.2019 13:47
Tomasz Sekielski|undefined Fot. Piotr Molecki/East News

Tomasz Sekielski odebrał prestiżowe nagrody dziennikarskie i opowiedział o swoich filmowych planach na 2020 rok.

Kolejne nagrody Grand Press zostały rozdane. Duży sukces na gali odniósł Tomasz Sekielski, który odebrał tytuł Dziennikarza Roku 2019. Stwierdzono, że wyróżnienie należy się autorowi reportażu "Tylko nie mów nikomu" za "materiał wszech czasów".

Tomasz Sekielski zapowiedział kolejne filmy 

Oprócz tego wraz ze swoim bratem, Markiem Sekielskim twórcy odebrali nagrodę w kategorii Reportaż TV/Wideo za dokument o pedofilii w Kościele, w którym ofiary skonfrontowały swoje przeżycia z oprawcami.

Przeczytaj także

Odbierając nagrodę, Tomasz Sekielski podziękował swojemu bratu, żonie, redakcjom, które promowały jego film oraz podkreślił, jak dużą rolę pełni dziennikarstwo w obecnych czasach.

Od nas dziennikarzy, szczególnie w obecnej sytuacji, jaka jest na świecie, zależy bardzo dużo, a śmiem nawet powiedzieć, że istnienie demokracji.

Bracia Sekielscy zdradzili, że w 2020 roku planują trzy filmy dokumentalne. Jeden z nich będzie kontynuował tematykę pedofilii w Kościele. Tym razem jednak, Sekielscy skupią się nad tym, co na temat ukrywania zjawiska wiedział Jan Paweł II oraz co z tą wiedzą zrobił.

Zobacz też: "Zabawa w chowanego" - znamy datę premiery nowego filmu Sekielskich 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.