Tomasz Włosok o filmie "Diablo. Wyścig o wszystko": Zależało mi, żeby ludzie się czuli jak na takim naszym Marvelu

Sergiusz Kurczuk
14.01.2019 15:36
Tomasz Włosok o filmie "Diablo. Wyścig o wszystko": Zależało mi, żeby ludzie się czuli jak na takim naszym Marvelu Fot. kadr z filmu: Diablo. Wyścig o wszystko

Do tej pory film "Diablo. Wyścig o wszystko" porównywano do serii "Szybcy i wściekli". Tomasz Włosok, który wciela się w głównego bohatera uważa jednak, że produkcja bardziej przypomina filmy Marvela.

Kiedy ogłoszono zbliżającą się premierę filmu "Diablo. Wyścig o wszystko", skojarzenia nasunęły się same - polska wersja "Szybkich i wściekłych". Zresztą przyczynił się do tego plakat, na którym widniało hasło "Jedź szybko, kochaj wściekle". Teraz okazuje się jednak, że słynna hollywoodzka seria nie jest jedynym wzorem, z którego czerpią twórcy "Diablo. Wyścig o wszystko". Według Tomasza Włosoka - odtwórcy głównej roli, produkcja nawiązuje również do kina... superbohaterskiego.  

"Diablo. Wyścig o wszystko" - polską odpowiedzią na filmy Marvela?

Twórcy "Diablo. Wyścig o wszystko" na kilka dni przed premierą zaprezentowali materiał wideo, w którym obsada wypowiada się na temat filmu. W produkcji reżyserowanej przez Michała Otłowskiego i Daniela Markowicza wystąpili między innymi Mikołaj Roznerski, Karolina Szymczak, Cezary Pazura, Rafał Mohr, Katarzyna Figura, Joanna Opozda, Aleksandra Linda, Patricia Kazadi, Janusz Chabior, oraz Agnieszka Włodarczyk. Oprócz aktorów zobaczymy również sportowców - "Królową Polskiego Driftu" Karolinę Pilarczyk – nagradzaną uczestniczkę międzynarodowych wyścigów samochodowych oraz Marcina "Różala" Różalskiego – utytułowanego zawodnika KSW, mistrza wagi ciężkiej z 2017 roku. Protagonistę, który ma za zadanie wygrać tytułowy wyścig, odgrywa Tomasz Włosok. Co aktor powiedział na temat filmu "Diablo. Wyścig o wszystko"?

Sam styl jego daje taki komiksowy sznyt i to jest cudowne. Może nie opowiadamy o superbohaterach, ale opowiadamy o takich postaciach pełnokrwistych, takich fajnych, kolorowych. Czegoś takiego jeszcze nie mieliśmy w Polsce. Na tym ny mi zależało, żeby ludzie, który idą do kina, trochę się czuli jak na takim naszym Marvelu.

Aktor prawdopodobnie miał na myśli przerysowanie postacie, które zobaczymy w filmie "Diablo. Wyścig o wszystko". Jeśli ktoś spodziewał się nadludzko silnych istot, superżołnierzy, geniuszy w zaawansowanych technologicznie zbrojach, czy naukowców, którzy w wyniku nieudanego eksperymentu zamieniają się w potwory, to się rozczaruje. Produkcja powinna się jednak spodobać wszystkim fanom kina akcji, w którym dominują pościgi, wybuchy i brutalne porachunki gangsterów.

"Diablo. Wyścig o wszystko" - kiedy premiera?

Czy najnowsza produkcja kina akcji przypadnie do gustu fanom "Szybkich i wściekłych" lub produkcjom od Marvel Studios? Dowiemy się już niedługo. Film "Diablo. Wyścig o wszystko" wejdzie na ekrany kin 18 stycznia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.