29.01.2018 11:46

Tommy Wiseau chce wydać „The Room” w wersji 3D

Reżyser-wizjoner chce wykorzystać zainteresowanie filmem „The Disaster Artist”, który opowiada o powstawaniu jego kultowego dzieła „The Room”. 

Tommy Wiseau chce wydać „The Room” w wersji 3D
foto: kadr z filmu

Kto go może winić za to, że chce wykorzystać swoje tzw. „pięć minut sławy”? Jakby nie patrzeć, to właśnie dzięki niemu James Franco odebrał Złoty Glob (mimo, że pominięto go przy nominacjach do Oscara), a film „The Disaster Artist” jest nominowany do wspomnianej nagrody Akedemii w kategorii Najlepszego Scenariusza Adaptowanego. A wszystko przez to, że kilkanaście lat temu Tommy Wiseau wyreżyserował „The Room”.

Tysiące fanów na całym świecie pokochało ten arcywybitnie zły film. Do tego stopnia, że pewien fan zapytał Tommy'ego na Twitterze, czy planuje wydać swoje dzieło w nowoczesnym formacie 4K. Jak się jednak okazuje, reżyser/scenarzysta ma nawet bardziej szalone plany:

„The Room” na Bluray i DVD

Wiseau chce wydać „The Room” nie tylko w wysokiej rozdzielczości, ale również w 3D oraz w systemie dźwiękowym 5.1. Jeżeli te plany faktycznie dojdą do skutku, to twórcy powinni rozważyć dodanie tej godzinnej kompilacji śmiechu Tommy'ego do dodatków specjalnych na płycie Bluray:

W wersji z dźwiękiem 5.1 to wideo byłoby fantastycznym testem dla każdego domowego systemu audio. 

Kamil Kacperski
Tagi: Tommy Wiseau The Disaster Artist The Room News