Tommy Wiseau jak bohater słynnych filmów katastroficznych

Sergiusz Kurczuk
12.03.2018 18:02
Tommy Wiseau jak bohater słynnych filmów katastroficznych Fot. Screen Junkies/YouTube

Nie bez powodu twórca słynnego „The Room” jest nazywany „Master Disaster”.

Ostatnimi czasy film „The Room” i jego autor oraz odtwórca głównej roli w jednej osobie - Tommy Wiseau znowu są na topie. Wszystko za sprawą produkcji Jamesa Franco „Disaster Artist”, która jest hołdem stworzonym twórcy najgorszego filmu świata i jego opus magnum. „The Room” to jeden z tych filmów, które są tak złe, że aż dobre. Szybko został dziełem kultowym. Wszystkie jego wady stały się w oczach fanów największymi plusami, a tajemniczy Wiseau wystąpił jeszcze w kilku rolach o charakterze komediowym. Internetowi twórcy jednak niejednokrotnie wklejają gwiazdora do słynnych filmów, a sam zainteresowany często zgłasza chęć wystąpienia w hollywoodzkich produkcjach. Autorzy kanału YouTube Screen Junkies, znani między innymi z serii Honest Trailers, postanowili wejść z Wiseau we współpracę i wkleić jego postać w słynne filmy katastroficzne.

Tommy Wiseau w filmach katastroficznych

Nie bez powodu wybrano ten gatunek. W końcu „The Room” był katastrofą w każdym aspekcie. Postanowiono jednak wykorzystać talent aktorski Tommy'ego i poproszono go o wpasowanie się we fragmenty pochodzące z takich filmów jak „Twister”, „Jurassic World”„Posejdon” i „Dzień zagłady”. Jak wyszło? Oceńcie sami:

To nie pierwszy raz, kiedy Wiseau wciela się w prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wcielił się już w tę rolę w produkcji parodiującą serię „Transformers” zatytułowaną Car Botz”. Ostatnim filmem artysty jest dwuczęściowy horror „Best F(r)iends”, w którym występuje również znany z  „The Room” Greg Sestero. Niedawno pisaliśmy o filmie science fiction „Scary Love” z Wiseau w roli łowcy nagród, jednak okazało się, że to jedynie sprytna promocja teledysku grupy The Neighbourhood.

Zaprezentowana przeróbka Screen Junkies to również część akcji marketingowej. W ten zabawny sposób Wiseau i twórcy kanału reklamują wydanie „The Room” na DVD. Na końcu wideo warto zwrócić uwagę na scenę z „Disaster Artist”, w której Tommy rozmawia z odgrywającym go Jamesem Franco

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.