02.06.2017 13:40

Tony Hawk w 5. części „Rekinado”

Słynna seria o tornadzie pełnych rekinów cały czas się rozrasta. Stacja Syfy ogłosiła oficjalny tytuł nowej części i podała informacje o obsadzie. 

Tony Hawk w 5. części „Rekinado”
foto: kadr z filmu

5. część nosi tytuł „Sharknado 5: Global Swarming”, który jest dość zabawną grą słowną na temat globalnego ocieplenia i chmary rekinów. Oczywiście jak w przypadku poprzednich filmów, najmowa produkcja nie trafi do kin, lecz zostanie wyemitowana przez stację Syfy. Premiera odbędzie się 6 sierpnia 2017 roku. Nawiązania do obecnej sytuacji na Ziemi pociągnięto dalej, bowiem tagline filmu nabija się z hasła Donalda Trumpa: „Make America Bait Again!”. Jest to efekt inicjatywy stacji, która poprosiła użytkowników Facebooka, aby umieścili swoje pomysły odnośnie nowego tytułu „Rekinado” i jego sloganu.

Fabuła filmu tym razem stanie się bardziej osobista, gdy Fin Shepard (Ian Ziering) wraz ze swoją bioniczną żoną April (Tara Reid) wyruszą na misję, aby odzyskać swojego syna, który utknął w Rekinadzie i przemieszcza się po całym świecie. Bohaterom pomocy udzielą m.in. sportowcy, dziennikarze telewizyjni i naukowcy.

Włoski model i aktor Fabio Lanzoni zagra papieża, gitarzystka flamenco Charo będzie królową Anglii, zaś Chris Kattan, znany ze swoich improwizacji w „Saturdany Night Live”, zagra premiera Wielkiej Brytanii. Na tym jednak szaleństwo obsadowe się nie kończy, bo w filmie zobaczymy piosenkarkę i odtwórczynię Sandy z musicalu „Grease”, Olivię Newton-John, Breta Michaelsa z popularnego w latach 80. pudel metalowego zespołu Poison i przede wszystkim wybitnego skatera Tony’ego Hawka. Trzeba przyznać, że jest to niezła zgraja ludzi.

Reżyserem „Sharknado 5: Global Swarming” jest Anthony C. Ferrante, który wyreżyserował cztery poprzednie części, zaś autorem scenariusz jest Scotty Mullen, który na koncie ma skrypt do filmu „Zoombies” z 2016 roku, gdzie wirus rozprzestrzeniał się po parku safari i zmieniał wszystkie zwierzęta w zombie. Odpowiednia osoby na odpowiednim miejscu. 

Kamil Dachnij
Tagi: Rekinado