Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga z okazji 70. urodzin autora

Kamil Kacperski
21.09.2017
Aktualizacja: 22.01.2020 12:31
Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga z okazji 70. urodzin autora Fot. materiały prasowe

Kultowy pisarz obchodzi dzisiaj urodziny i w związku z tym, postanowiliśmy przypomnieć najlepsze filmy nagrane na podstawie jego powieści.

Stephen King w ciągu 70 lat swojego życia zdołał napisać ponad 50 książek – w większości powieści, jednak zdarzało mu się również pisać scenariusze. Niestety, większość jego pracy przy filmach nie zbliża się poziomem do jego osiągnięć literackich.  Trudno się dziwić - przy tak intensywnym systemie pisania materiałów nie każdy twór będzie arcydziełem.

Na przestrzeni lat powstało kilkadziesiąt ekranizacji jego powieści. Nie były to tylko filmy pełnometrażowe – powstawały mini-seriale czy filmy krótkometrażowe. Niektóre z jego dzieł doczekały się nawet kilku ekranizacji, jak na przykład „To”, które w 1990 roku zostało przeniesione na mały ekran w formie mini – serialu, a w sierpniu tego roku doczekało się odświeżonej kinowej wersji, która pobiła rekordy popularności.

Jeśli więc nie znasz twórczości mistrza horrorów lub chcesz przypomnieć sobie tylko najlepsze produkcje to zapraszamy na zapoznanie się z listą najlepszych ekranizacji powieści Stephena Kinga.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.