21.09.2017
Aktualizacja: 22.01.2020 12:31

Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga z okazji 70. urodzin autora

Kultowy pisarz obchodzi dzisiaj urodziny i w związku z tym, postanowiliśmy przypomnieć najlepsze filmy nagrane na podstawie jego powieści.

Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga z okazji 70. urodzin autora
foto: materiały prasowe

Stephen King w ciągu 70 lat swojego życia zdołał napisać ponad 50 książek – w większości powieści, jednak zdarzało mu się również pisać scenariusze. Niestety, większość jego pracy przy filmach nie zbliża się poziomem do jego osiągnięć literackich.  Trudno się dziwić - przy tak intensywnym systemie pisania materiałów nie każdy twór będzie arcydziełem.

Na przestrzeni lat powstało kilkadziesiąt ekranizacji jego powieści. Nie były to tylko filmy pełnometrażowe – powstawały mini-seriale czy filmy krótkometrażowe. Niektóre z jego dzieł doczekały się nawet kilku ekranizacji, jak na przykład „To”, które w 1990 roku zostało przeniesione na mały ekran w formie mini – serialu, a w sierpniu tego roku doczekało się odświeżonej kinowej wersji, która pobiła rekordy popularności.

Jeśli więc nie znasz twórczości mistrza horrorów lub chcesz przypomnieć sobie tylko najlepsze produkcje to zapraszamy na zapoznanie się z listą najlepszych ekranizacji powieści Stephena Kinga.

Kamil Kacperski
Tagi: To skazani na shawshank Stephen King Ranking filmów