Top 10 najostrzejszych scen seksu w polskich filmach

22.11.2018 16:54
Top 10 najostrzejszych scen seksu w polskich filmach Fot. kadr z filmu

W filmach takich jak "Magnat", "Big Love", czy "Szatan kazał tańczyć" pojawiły się bardzo mocne sceny seksu. Które z nich są najlepsze?

Polscy filmowcy nie boją się przedstawiać erotyzmu i nagości w swoich produkcjach. Przedstawiliśmy Wam już 10 najgorszych scen seksu w polskiej kinematografii, ale postanowiliśmy, że warto pokazać również takie sekwencje, które uważamy za dobre. Oczywiście większość z nich zawiera ujęcia nagich części intymnych aktorów i aktorek, dlatego raczej ich u nas nie zobaczycie. Nie mniej, przynajmniej będziecie wiedzieli gdzie ich szukać. Oto 10 najostrzejszych scen seksu w polskich filmach. 

1. Magnat (1986)

Bogusław Linda i Grażyna Szapołowska uprawiali w tym filmie seks na stole pełnym ciast. Obydwoje są ubrani, ale sama scena prezentuje się ostro przez to, w jaki sposób została nakręcona (od około 1 godziny i 16 minut):

2. Diabelska edukacja (1994)

Renata Dancewicz i Marek Kondrat stają się kochankami, a ich pożądanie da się wyczuć praktycznie przez ekran:

3. Porno (1990)

Tytuł filmu Marka Koterskiego mówi sam za siebie - film skupia się na wspomnieniach kochanek mężczyzny zwanego Michałem. I krótko mówiąc, chłopak pamięta je dość szczegółowo:

4. Daleko od siebie (1995)

Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski mają się ku sobie w tym filmie. Niestety trudno jest nawet znaleźć fragment tego filmu na Youtubie, dlatego warto polować na niego w telewizji. Dla zachęty mamy za to kadr przedstawiający młodych głównych bohaterów:

dos1 Fot. foto: kadr z filmu

5. Big Love (2012)

Jeden z pierwszych filmów Aleksandry Hamkało, której towarzyszy Antoni Pawlicki. Kobieta grała w nim nastolatkę, która dopiero zaczyna swoją przygodę z dorosłym życiem. W filmie jest dość sporo ostrych scen:

>> Zobacz także: Najodważniejsze sceny seksu w serialach – 10 bezwstydnych pozycji <<

6. Szatan kazał tańczyć (2016)

Chociaż film nie zdobył posłuchu u krytyków i widzów, to nie można mu odmówić jednego - Katarzyna Rosłaniec nie bała się pokazać ostrych scen, a Magdalena Berus nie bała się w nich uczestniczyć:

7. Medium (1985)

Grażyna Szapołowska i Jerzy Zelnik pojawiają się na tej liście nie tylko dlatego, że uprawiają namiętny seks, ale także dlatego, że ich romans kończy się bardzo szybko i bardzo brutalnie. Fragment, o którym mowa zaczyna się od około 1 godziny i 15 minut:

8. Szamanka (1996)

Film z Bogusławem Lindą i Iwoną Petry w reżyserii Andrzeja Żuławskiego musiał się znaleźć na tej liście chociażby dlatego, że produkcja rozpoczyna się właściwie od gwałtu. A potem co kilkanaście minut jesteśmy świadkami uprawiania seksu w różnych dziwnych miejscach (np. w kostnicy):

9. Huśtawka (2010)

Karolina Gorczyca i Wojciech Zieliński dają popis fizycznej gry aktorskiej w "Huśtawce". Karolina, bo tak się nazywa postać Gorczycy, zostaje kochanką Michała, a w filmie możemy zobaczyć naprawdę sporo:

10. Palimpsest (2006)

Andrzej Chyra i Magdalena Cielecka po raz kolejny wystąpili razem w scenach seksu. Zastanawialiśmy się jeszcze nad "Samotnością w sieci", ale stwierdziliśmy, że w "Palimpseście" jest ostrzej:

>> Zobacz także: Top 10: Najohydniejsze sceny seksu w horrorach  <<

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.