Top 5 - najlepsze filmowe pocałunki. Które szczególnie zapadły nam w pamięć?

06.07.2020 19:56
Top 5 - najlepsze filmowe pocałunki. Które szczególnie zapadły nam w pamięć? Fot. NEW LINE CINEMA / MOSELEY, MELISSA / AlbumEAST NEWS

Które filmowe pocałunki zaliczyliśmy do grona absolutnie najpiękniejszych? Przedstawiamy naszą subiektywną listę. 

Z okazji Światowego Dnia Pocałunku postanowiliśmy wyłonić 5 absolutnie najpiękniejszych, najbardziej pamiętnych pocałunków, jakie przyszło nam oglądać na ekranie.

Top 5 - najlepsze filmowe pocałunki

Podniosłe, romantyczne i dramatyczne, czy może do granic możliwości sztampowe? Pocałunek dwójki bohaterów stanowi niezwykle ważną część filmu, którą widzowie wspominają długimi latami. Oto 5 filmowych pocałunków, które naszym zdaniem zasługują na szczególne wyróżnienie.

1. Mary Jane i Spider-Man, "Spider-Man" (2002, reż. Sam Raimi)

Zdecydowanie jeden z najbardziej rozpoznawalnych pocałunków w dziejach kina. Deszcz, aura tajemniczości, a do tego świetne wykorzystanie kultowej pozy Spider-Mana zaowocowały sceną, która znajduje się na niemal każdej tego typu liście.

2. Jack i Rose - "Titanic" (1997, reż. James Cameron)

Choć główny ciężar dramatyczny James Cameron położył na zatonięciu tytułowego transatlantyku, to scena pierwszego pocałunku Jacka i Rose na dziobie statku jest tą najbardziej kultową. Nie zresztą dziwnego - romantyczna sceneria, pierwsze (tak długo wyczekiwane!) zbliżenie bohaterów, a wszystko to w rytm "My Heart Will Go On" Celine Dion. To z założenia miało być ikoniczne ujęcie.

3. Leia Organa i Han Solo - "Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje" (1980, reż. Irvin Kershner)

Na liście najpiękniejszych pocałunków jakie widział ekran nie mogło rzecz jasna zabraknąć kultowej sceny z 5. odsłony "Gwiezdnych wojen". Namiętny oraz przepełniony dramaturgią i odpowiednią dawką patosu pocałunek, który zwieńczyła krótka, acz ikoniczna, wymiana zdań między bohaterami, to dla wielu najlepsza scena gwiezdnej sagi.

4. Allie i Noah - "Pamiętnik" (2004, reż. Nick Cassavetes)

Sztampowy i mocno oklepany chwyt również potrafi zdziałać cuda. Przykładem tego jest pocałunek w deszczu, który połączył dwoje dawnych kochanków we flagowej scenie "Pamiętnika". 

5. Holly Golightly i Paul Varjak - "Śniadanie u Tiffany'ego" (1961, reż. Blake Edwards)

Znów mamy do czynienia z pocałunkiem w deszczu. Tym razem jest to jednak pierwsze tak popularne tego typu ujęcie w historii kina. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.