13.03.2019
Aktualizacja: 09.07.2019 11:35

Top 5 najpotężniejszych bohaterów Marvel Cinematic Universe

Marvel Cinematic Universe świętuje w 2019 roku swoje 11-lecie. Z tej okazji postanowiliśmy porównać potęgę Avengerów i stworzyć listę 5 najmocniejszych herosów należących do MCU.

Marvel
foto: materiały prasowe

Już w kwietniu 2019 roku na ekranach zadebiutuje "Avengers: Endgame", czyli film, który będzie kulminacją rozwijanego przez 11 lat filmowego uniwersum Marvela. Produkcja pokaże ostateczny pojedynek między grupą Avengers a przepotężnym Thanosem, który pod koniec "Infinity War" spowodował zniknięcie połowy mieszkańców wszechświata. Te wydarzenia spowodowały, że bohaterowie Marvela będą musieli poszukać pomocy ze strony osób niepochodzących z naszego systemu słonecznego. 

Wśród nich znajdzie się oczywiście Kapitan Marvel, bohaterka wydanego w marcu 2019 roku filmu o tym samym tytule. A kto jeszcze ma jakiekolwiek szanse w walce z Thanosem? Postanowiliśmy przygotować listę 5 najpotężniejszych bohaterów Marvel Cinematic Universe. 

5. Doktor Strange

Pojedynek Strange'a z Thanosem był jednym z najciekawszych wizualnie elementów, które widzieliśmy w finale "Avengers: Infinity War". Poza tym, Najwyższy Czarnoksiężnik jako jeden z nielicznych ludzi na świecie jest w stanie kontrolować Klejnot Nieskończoności - w tym wypadku jest to Klejnot Czasu. To powoduje, że Doktor Strange jest naszym zdaniem 5. najpotężniejszym bohaterem z MCU:

Chris hemsworth, foto: GTRES/G3 Online/East News
Chris hemsworth, foto: GTRES/G3 Online/East News
Przeczytaj także Filmy, w których zagrał Chris Hemsworth. Wśród nich "Avengers"

4. Vision

Postać dysponująca Klejnotem Nieskończoności, o ciele stworzonym z wibranium i umyśle, który jest połączeniem mózgów Tony'ego Starka, Bruce'a Bannera, Jarvisa i Ultrona definitywnie zasłużyła na wysokie miejsce. Vision byłby nawet wyżej, gdyby nie jego słabość, którą pokazano w "Infinity War" - w końcu ktoś pokonany przez kosmiczny kij z kolcem nie powinien znaleźć się na podium naszego zestawienia:

3. Scarlet Witch

Wanda Maximoff została zmieniona w superbohaterkę przez Klejnot Nieskończoności. To spowodowało, że potrafi niejako "rozmawiać" z innymi artefaktami, a także manipulować umysłami swoich przeciwników. Oprócz tego w galaktyce jest raczej mało osób, które byłyby w stanie powstrzymywać Thanosa z Rękawicą Nieskończoności tak długo, jak potrafiła ona. To pokazuje, jak potężna jest Scarlet Witch:

2. Thor

Po katharsis, które przeszedł Thor w filmie "Thor: Ragnarok", Bóg Piorunów stał się bardziej potężny, niż kiedykolwiek wcześniej. Do tego dodajmy jeszcze Stormbreakera, który zastąpił jego zaufany młot i okazuje się, że Asgaardczyk nie ma sobie równych. Doskonałym dowodem na to jest końcówka "Infinity War", w której bohater ma nawet szansę zabić Thanosa. Niestety, nie wycelował w głowę. Thorowi naprawdę niewiele zabrakło do miejsca numer 1:

1. Kapitan Marvel

Solowa przygoda Kapitan Marvel była promowana hasłem "Wyżej, dalej, szybciej, więcej". Twórcy dotrzymali słowa i przedstawili definitywnie najpotężniejszą postać w Marvel Cinematic Universe. Carol Danvers nie tylko własnoręcznie pokonała statek pełen Skrulli, ale przeżyła też upadek z orbity oraz własnoręcznie zniszczyła pociski floty Kree. Bohaterka jest tak potężna, że wleciała w kadłub jednego ze statków Oskarżycieli i przebiła go na wylot, powodując jego eksplozję. Naszym zdaniem, gdyby Kapitan Marvel była w "Avengers: Infinity War", to nigdy nie doszłoby do pstryknięcia. 

Kto jest najpotężniejszym herosem według was?

Tagi: Marvel