Top 9: Filmy, w których zagrał Michael Fassbender

19.03.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 09:57
Top 9: Filmy, w których zagrał Michael Fassbender Fot. Michael Fassbender, Ma/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Choć znany jest głównie z roli Magneto w uniwersum "X-Men", Michael Fassbender ma na koncie wiele ciekawych występów aktorskich. Które filmy z jego udziałem uznaliśmy za najlepsze?

W ostatnim czasie Michaelowi Fassbenderowi zarzuca się nieumiejętny dobór ról, przykładami "Assassin's Creed" i kryminał "Pierwszy Śnieg", przez co aktor zwyczajnie się marnuje. Niezależnie od tego ile jest w tym prawdy, wciąż mamy w pamięci genialne występy Michaela, które z całą pewnością warte są uwagi. Wybraliśmy dla was najlepsze z nich.

Filmy, w których zagrał Michael Fassbender

Dla wszystkich fanów Michaela Fassbendera lub osób, które dopiero planują zapoznać się z jego filmografią – przedstawiamy listę najlepszych filmów, w których zagrał aktor.

Przeczytaj także

1. "Głód" (2008), reż. Steve McQueen

Bezapelacyjnie najlepsza rola Michaela Fassbendera. Akcja filmu dzieje się na przełomie lat 70. i 80. w Irlandii Północnej. Członkowie armii IRA przeprowadzają w więzieniu protest, którego celem jest zmiana ich statusu ze zwykłych kryminalistów na więźniów politycznych. Fassbender wciela się tu w postać Bobby'ego Sandsa, człowieka tak oddanego idei zjednoczenia Irlandii, że postanawia przeprowadzić 66-dniowy strajk głodowy. "Głód" to bezwzględnie surowy, mocny i wstrząsający obraz, przeznaczony wyłącznie dla osób o wysokiej odporności emocjonalnej.

2. "Wstyd" (2011), reż. Steve McQueen

Kolejny obraz Steve'a McQueena z Michalem Fassbenderem w roli głównej. Tym razem mamy do czynienia z erotycznym dramatem, traktującym o trzydziestoletnim seksoholiku, który nie panuje nad swoim życiem erotycznym. Film wzbudził olbrzymie kontrowersje i spotkał się z mieszanymi reakcjami odbiorców. Jedni uważali go za szokujący i przełomowy, inni zaś zarzucali wtórność, wytykając listę podobnych tytułów, które powstały w ostatnich latach.

3. "Bękarty wojny" (2009), reż. Quentin Tarantino

Film wojenny samego mistrza Tarantino. Michael Fassbender wciela się tu co prawda w postać poboczną, jednak z miejsca zapada w pamięć. "Bękarty wojny" to film typu "pół żartem, pół serio", którego akcja dzieje się w okupowanej Francji czasów II Wojny Światowej, gdzie oddział amerykanów żydowskiego pochodzenia planuje przeprowadzić zamach na Hitlera. Fassbender występuje tu jako angielski porucznik Archie Hicox, udający esesmana. Aktor idealnie odnalazł się w konwencji filmu, w czym z całą pewnością pomogły mu niemieckie korzenie.

4. "Steve Jobs" (2015), reż. Danny Boyle

Biografia Steve'a Jobsa, powstała w oparciu o książkę autorstwa Waltera Isaacsona. Film skupia się na kulisach prowadzenia trzech kluczowych produktów przez firmy Apple i NeXt. Michael Fassbender za swój występ otrzymał nominację do Oscara, a na ekranie towarzyszyli mu między innymi Kate Winslet, Seth Rogen i Jeff Daniels.

5. seria "X-Men" (2000 – obecnie), reż. Bryan Singer, Brett Ratner, Gavin Hood, Matthew Vaughn, James Mangold, Simon Kinberg

Seria filmów, których raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Drużyna X-Men dowodzona przez Charlesa Xaviera towarzyszy nam na ekranach już od wielu lat. Jeszcze zanim studio FOX nabyło prawa do ekranizacji, mutantów mogliśmy podziwiać na małym ekranie w licznych kreskówkach i animacjach. Michael Fassbender wciela się tu w rolę Erika Lehnsherra, powszechnie znanego jako Magneto. W jednym z filmów, "X-Men: Apocalypse", mieliśmy okazję usłyszeć, jak popularny aktor mówi w języku polskim, gdyż kilka scen miało miejsce w Pruszkowie. Michael Fassbender już wkrótce powróci jako Magneto w filmie "X-Men: Dark Phoenix".

Zobacz też: >> Kupno studia Fox przez Disneya zaboli "X-Men: Dark Phoenix" <<

6. "Zniewolony" (2013), reż. Steve McQueen

Kolejna współpraca z Stevem McQueenem, kolejna nominacja do Oscara dla Michaela Fassbendera. Akcja filmu dzieje się w połowie XIX, a głównym bohaterem jest czarnoskóry mieszkaniec Nowe Jorku, który zostaje podstępem porwany i sprzedany do niewoli na południe Stanów Zjednoczonych. Fassbender wciela się tu w postać właściciela  grupy czarnoskórych niewolników, do której trafia również protagonista. Jego bohater to człowiek brutalny, porywczy i sadystyczny, który jest jednak znacznie bardziej skomplikowany niż początkowo mogłoby się wydawać, co czyni go jedną z najciekawszych postaci w filmie.

7. "Światło między oceanami" (2016), reż. Derek Cianfrance

Na planie tego filmu Michael Fassbender poznał swoją żonę, Alicię Vikander. Jest to poruszający dramat, poszukujący odpowiedzi na odwieczne pytanie – czy matką jest ta, która rodzi, czy ta która wychowuje? Obserwujemy tu historię latarnika i jego żony, którzy z całych sił starali się o potomstwo, jednak bezskutecznie. Gdy kobieta straciła już wszelką nadzieję, zdarzył się cud. Uratowali niemowlę z dryfującej łodzi, które następnie wychowali jak własne dziecko. Sielankę przerwało jednak pojawienie się biologicznej matki dziecka.

8. "Eden Lake" (2008), reż. James Watkins

Brutalny i szokujący thriller, który co chwilę karmi widza nadzieją tylko po to, by następnie w bezlitosny sposób go jej pozbawić. Jest to historia pary zakochanych (w tych rolach Michael Fassbender i Kelly Reilly), którzy udają się na wypad za miasto. Romantyczne uniesienia przerywa im jednak pojawienie się grupy młodzieńców, którzy swoją brutalnością i skrajną, bezsensowną przemocą zmieniają ich życie w piekło.

9. "Makbet" (2015), reż. Justin Kurzel

Wszyscy znamy tę historię. Szkocki generał urzeczony przepowiedniami i namowom żony, zabija króla by samemu zasiąść na tronie. Michael Fassbender, brawurowo wcielając się w rolę tytułowego bohatera udowodnił, że urodził się by zagrać Makbeta. Aktor na nowo zinterpretował postać stworzoną przez Williama Shakespeare'a, dzięki czemu, nawet jeśli sam film nie przypadł wam do gustu, występu Irlandczyka nie zapomnicie jeszcze przez długi czas.

Zobacz też: >> Najlepsze filmy, w których zagrał Harrisson Ford <<

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.