08.04.2020 17:34

Top 9: Najlepsze filmy na rodzinne popołudnie do znalezienia na Netflix

Przed Tobą leniwe popołudnie z rodziną? Chętnie być coś obejrzał, ale nie masz pomysłu, co to może być? Chętnie przyjdziemy z pomocą, polecając 9 filmów na rodzinne popołudnie, które dostępne są obecnie na platformie Netflix.

Top 9: Najlepsze filmy na rodzinne popołudnie do znalezienia na Netflix
EastNews

Spokojne popołudnie z rodziną to świetny moment na zobaczenie dobrego filmu, który może spodobać się wszystkim członkom familii. Wybraliśmy dla Was najciekawsze produkcje, które dostępne są obecnie na platformie streamingowej Netflix.

TOP 9: Najlepsze filmy na popołudnie z rodziną

1. „Siedem minut po północy” (2016), reż. J. A Bayona

Poruszająca opowieść o chłopcu, który zmaga się z chorobą matki. Sprawa jest na tyle poważna, że 10-letni Conor nękany jest w snach strasznymi wizjami z groźnym potworem, przypominającym drzewo. W pewnym momencie Conor decyduje się jednak podjąć walkę z wyimaginowanym potworem, a zarazem stawić czoła trudnej sytuacji, która czeka go na jawie. Inteligentna, pełna ciepła, ale i mrocznego drugiego dna opowieść o radzeniu sobie ze stratą.

2. „Mały Książę” (2015), reż. Mark Osborne

Animowana adaptacja słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Co niezwykłe w filmie, którego światowa premiera odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes, to fakt, że produkcja opowiada nie tylko historię Małego Księcia, ale także małej dziewczynki, po raz pierwszy czytającej książkę "Mały książę".

3. Seria "Park Jurajski" (1993-2001)

Pierwszy "Park Jurajski" Stevena Spielberga to wspaniałe kino przygodowe, pozwalające przeżyć wspaniałe chwile w świecie, w którym żyją dinozaury. Film w cudowny sposób ogrywa zachwyt, związany z obcowaniem z wymarłymi zwierzętami  z terrorem, gdy sytuacja wymknie się spod kontroli. Wspaniała, trzymająca w napięciu opowieść, która stanowi jeden z najpiękniejszych pokazów magii kina. Warto wspomnieć także o serii "Jurassic World", osadzonej w wiele lat po wydarzeniach oryginalnych części. 

Foto: Collection Christophel/EAST NEWS
Foto: Collection Christophel/EAST NEWS
Przeczytaj także Top 9 - najlepsze filmy familijne, które obejrzycie całą rodziną

4. „Cudowny chłopak” (2017), reż. Stepehn Chbosky

Adaptacja powieści "Cud chłopak" R.J.'a Palacio. 10-letni Auggie ma zdeformowaną twarz. Z tego powodu uczył się dotychczas w domu. Teraz jednak rodzice decydują, że czas posłać go do szkoły. Chłopiec ma nadzieję, że nie będzie wyszydzany z powodu swojego wyglądu. Kiedy zaprzyjaźnia się z Summer, zaczyna rozumieć, że prawdziwe piękno pochodzi z głębi serca, a nie wyglądu zewnętrznego. Ciepła, pokrzepiająca historia.

5. Seria „Shrek” (2001-2010)

"Shrek" to wyśmienita animacja wytwórni Dreamworks, która podbiła serca widzów na całym świecie. W Polsce film przyjął się z takim sukcesem także za sprawą wyśmienitego dubbingu autorstwa Bartosza Wierzbięty. Seria tekstów z animacji weszła na stałe do języka potocznego, a seria pełnometrażowych i krótkometrażowych sequeli potrafiła nadal wkładać uśmiech na usta widzów.

6. „Pogromcy duchów” (1984), reż. Ivan Reitman

"Pogromcy duchów" to niezwykle popularny film, opowiadający o grupie mężczyzn, działających jako łowcy bytów nadprzyrodzonych, w tym tytułowych duchów. Komedia akcji z lekkimi elementami horroru okazała się tak dużym  sukcesem, że zapoczątkowała całą serię różnorodnych produkcji, z aktorskim sequelem oraz serią seriali animowanych na czele. W 2016 na ekranach pojawiła się kobieca wersja filmu, a na koniec 2020 roku planowany jest spin-off, luźno nawiązujący do kultowych już obrazów z połowy lat 80.

Filmy animowane Pixara
Filmy animowane Pixara
Przeczytaj także TOP 10: Najlepsze animacje wytwórni Pixar

7. „Lego Przygoda” (2014), reż. Phil Lord, Chis Miller

Pełna wyobraźni i humoru wspaniała animacja, w której przyglądaliśmy się zwykłemu bohaterowi, który żył w świecie stworzonym z klocków Lego. Kiedy przypadkiem Emmett (znakomita praca dubbingowa Chrisa Pratta) wplątał się w większą aferę, dzięki której odwiedził różne nieznane krainy, stworzone z klocków LEGO, musiał stanąć na wysokości zadania i stać się prawdziwym bohaterem. Niezwykle urokliwa, pełna emocji i niczym nieskrępowanej fantazji opowieść o sile charakteru. 

8. „Wallace i Gromit: Klątwa Królika” (2005), reż. Nick Park, Steve Box

Nagrodzony Oscarem film animowany, będący kontynuacją serialu animowanego o "Wallacie i Gromicie". Pan i jego wierny pies muszą rozwiązać zagadkę tajemniczego stworzenia, które zjada warzywa, przygotowywane przez mieszkańców na coroczny konkurs na największe warzywo. Niezwykle humorystyczna historia, celowo nawiązująca do słynnych opowieści z dreszczykiem.

9. „Piotruś Królik” (2018), reż. Will Gluck

Zwariowana komedia, łącząca w sobie animację z występami aktorów. Adaptacja słynnej książki autorstwa Beatrix Potter, opowiada o przygodach szalonego i rezolutnego królika, który kradnie warzywa z grządki lokalnego farmera. Kiedy ten wypowiada wojnę dzikiemu zwierzakowi, rozpocznie się urokliwa komedia omyłek. Film okazał się na tyle popularny, że w 2020 mamy zobaczyć jego sequel.

Wartymi wspomnienia są także dwie komedie świąteczne, idealnie wpisujące się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Mowa o nominowanym do Oscara filmie animowanym "Klaus", a także produkcji Netfliksa "Kronika Świąteczna".

Czytaj także: Top 10 Najlepszych Filmów dla dzieci. Jakie produkcje warto pokazać pociechom?

Najlepszy film na rodzinne popołudnie to:

Tagi: Film TOP Netflix Ranking filmów