Top 9: Najlepsze filmy na rodzinne popołudnie do znalezienia na Netflix

08.04.2020 17:34
Top 9: Najlepsze filmy na rodzinne popołudnie do znalezienia na Netflix Fot. EastNews

Przed Tobą leniwe popołudnie z rodziną? Chętnie być coś obejrzał, ale nie masz pomysłu, co to może być? Chętnie przyjdziemy z pomocą, polecając 9 filmów na rodzinne popołudnie, które dostępne są obecnie na platformie Netflix.

Spokojne popołudnie z rodziną to świetny moment na zobaczenie dobrego filmu, który może spodobać się wszystkim członkom familii. Wybraliśmy dla Was najciekawsze produkcje, które dostępne są obecnie na platformie streamingowej Netflix.

TOP 9: Najlepsze filmy na popołudnie z rodziną

1. „Siedem minut po północy” (2016), reż. J. A Bayona

Poruszająca opowieść o chłopcu, który zmaga się z chorobą matki. Sprawa jest na tyle poważna, że 10-letni Conor nękany jest w snach strasznymi wizjami z groźnym potworem, przypominającym drzewo. W pewnym momencie Conor decyduje się jednak podjąć walkę z wyimaginowanym potworem, a zarazem stawić czoła trudnej sytuacji, która czeka go na jawie. Inteligentna, pełna ciepła, ale i mrocznego drugiego dna opowieść o radzeniu sobie ze stratą.

2. „Mały Książę” (2015), reż. Mark Osborne

Animowana adaptacja słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Co niezwykłe w filmie, którego światowa premiera odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes, to fakt, że produkcja opowiada nie tylko historię Małego Księcia, ale także małej dziewczynki, po raz pierwszy czytającej książkę "Mały książę".

3. Seria "Park Jurajski" (1993-2001)

Pierwszy "Park Jurajski" Stevena Spielberga to wspaniałe kino przygodowe, pozwalające przeżyć wspaniałe chwile w świecie, w którym żyją dinozaury. Film w cudowny sposób ogrywa zachwyt, związany z obcowaniem z wymarłymi zwierzętami  z terrorem, gdy sytuacja wymknie się spod kontroli. Wspaniała, trzymająca w napięciu opowieść, która stanowi jeden z najpiękniejszych pokazów magii kina. Warto wspomnieć także o serii "Jurassic World", osadzonej w wiele lat po wydarzeniach oryginalnych części. 

Przeczytaj także

4. „Cudowny chłopak” (2017), reż. Stepehn Chbosky

Adaptacja powieści "Cud chłopak" R.J.'a Palacio. 10-letni Auggie ma zdeformowaną twarz. Z tego powodu uczył się dotychczas w domu. Teraz jednak rodzice decydują, że czas posłać go do szkoły. Chłopiec ma nadzieję, że nie będzie wyszydzany z powodu swojego wyglądu. Kiedy zaprzyjaźnia się z Summer, zaczyna rozumieć, że prawdziwe piękno pochodzi z głębi serca, a nie wyglądu zewnętrznego. Ciepła, pokrzepiająca historia.

5. Seria „Shrek” (2001-2010)

"Shrek" to wyśmienita animacja wytwórni Dreamworks, która podbiła serca widzów na całym świecie. W Polsce film przyjął się z takim sukcesem także za sprawą wyśmienitego dubbingu autorstwa Bartosza Wierzbięty. Seria tekstów z animacji weszła na stałe do języka potocznego, a seria pełnometrażowych i krótkometrażowych sequeli potrafiła nadal wkładać uśmiech na usta widzów.

6. „Pogromcy duchów” (1984), reż. Ivan Reitman

"Pogromcy duchów" to niezwykle popularny film, opowiadający o grupie mężczyzn, działających jako łowcy bytów nadprzyrodzonych, w tym tytułowych duchów. Komedia akcji z lekkimi elementami horroru okazała się tak dużym  sukcesem, że zapoczątkowała całą serię różnorodnych produkcji, z aktorskim sequelem oraz serią seriali animowanych na czele. W 2016 na ekranach pojawiła się kobieca wersja filmu, a na koniec 2020 roku planowany jest spin-off, luźno nawiązujący do kultowych już obrazów z połowy lat 80.

Przeczytaj także

7. „Lego Przygoda” (2014), reż. Phil Lord, Chis Miller

Pełna wyobraźni i humoru wspaniała animacja, w której przyglądaliśmy się zwykłemu bohaterowi, który żył w świecie stworzonym z klocków Lego. Kiedy przypadkiem Emmett (znakomita praca dubbingowa Chrisa Pratta) wplątał się w większą aferę, dzięki której odwiedził różne nieznane krainy, stworzone z klocków LEGO, musiał stanąć na wysokości zadania i stać się prawdziwym bohaterem. Niezwykle urokliwa, pełna emocji i niczym nieskrępowanej fantazji opowieść o sile charakteru. 

8. „Wallace i Gromit: Klątwa Królika” (2005), reż. Nick Park, Steve Box

Nagrodzony Oscarem film animowany, będący kontynuacją serialu animowanego o "Wallacie i Gromicie". Pan i jego wierny pies muszą rozwiązać zagadkę tajemniczego stworzenia, które zjada warzywa, przygotowywane przez mieszkańców na coroczny konkurs na największe warzywo. Niezwykle humorystyczna historia, celowo nawiązująca do słynnych opowieści z dreszczykiem.

9. „Piotruś Królik” (2018), reż. Will Gluck

Zwariowana komedia, łącząca w sobie animację z występami aktorów. Adaptacja słynnej książki autorstwa Beatrix Potter, opowiada o przygodach szalonego i rezolutnego królika, który kradnie warzywa z grządki lokalnego farmera. Kiedy ten wypowiada wojnę dzikiemu zwierzakowi, rozpocznie się urokliwa komedia omyłek. Film okazał się na tyle popularny, że w 2020 mamy zobaczyć jego sequel.

Wartymi wspomnienia są także dwie komedie świąteczne, idealnie wpisujące się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Mowa o nominowanym do Oscara filmie animowanym "Klaus", a także produkcji Netfliksa "Kronika Świąteczna".

Czytaj także: Top 10 Najlepszych Filmów dla dzieci. Jakie produkcje warto pokazać pociechom?

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.