23.08.2018 13:55

„Top Gun 2”: Ed Harris i Jon Hamm dołączyli do obsady

Kolejne znane nazwiska znalazły się w obsadzie „Top Gun 2”. Do Toma Cruise’a, Vala Kilmera i Jennifer Connelly dołączyli Ed Harris i Jon Hamm.

Ed Harris i Jon Hamm
foto: REX/Shutterstock/EAST NEWS; JEAN-BAPTISTE LACROIX/AFP/EAST NEWS

Trwają prace nad sequelem „Top Gun”, w którym ponownie główną rolę zagra Tom Cruise. Do obsady filmu dołączyły właśnie kolejne gwiazdy ekranu. Ed Harris znany współczesnej publiczności głównie z serialu „Westworld” oraz Jon HammDon Draper z serialu „Mad Men”, który niedawno wystąpił również w filmie „Baby Driver”.

„Top Gun 2” – kto zagra w filmie?

Nieznane są jeszcze szczegóły dotyczące ról, jakie zagrają Ed Harris i Jon Hamm, w przeciwieństwie do pozostałych gwiazd filmu. Już wcześniej ogłoszono, że Val Kilmer ponownie zagra postać „Icemana”, gwiazda „Whiplash”, Miles Teller, wcieli się w syna Goose’a, Wrigleya, zaś nową dziewczyną Mavericka zostanie Jennifer Connely.

Ostatnio do obsady dołączyli też Thomasin McKenzie, która zagra córkę Jennifer Connelly; Monica Barbaro, która zostanie dziewczyną Wrigleya; Charles Parnell, który wcieli się w admirała; Bashir Salahuddin, który będzie inżynierem oraz Danny Ramirez i Jay Ellis, który wystąpią w rolach młodych lotników. W filmie pojawi się też Glen Powell.

„Top Gun 2” – o czym będzie?

Jak zapowiadają twórcy filmu, sequel będzie kontynuował historię rozpoczętą w „Top Gun” z punktu widzenia współczesnych czasówMaverick będzie przedstawiony jako dojrzały instruktor lotnictwa, szkolący nowe pokolenie młodych pilotów. Jednym z jego uczniów będzie Wrigley, syn zmarłego Goose’a, który obwinia Mavericka o śmierć ojca. Chłopak będzie buntował się przeciwko nowemu mentorowi, jednak szybko okaże się, że ma z nim bardzo wiele wspólnego…

Reżyserem filmu jest Joseph Kosinki, który pracował już z Tomem Cruisem na planie filmu „Niepamięć”. Scenariusz napisali Peter Craig („Igrzyska śmierci”), Justin Marks („Księga dżungli”) i Eric Warren Singer („American Hustle”). Zdjęcia do 2. części „Top Gun” rozpoczęły się latem 2018, o czym Tom Cruise poinformował na swoim Instagramie.

„Top Gun 2” ma trafić na ekrany kin 12 lipca 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Tom Criuse Top Gun