28.06.2018 17:07

„Top Gun 2”: Kto zagra syna Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka?

Trwają poszukiwania aktora do jednej z głównych ról w filmie „Top Gun 2”. Na krótkiej liście kandydatów znalazły się trzy gorące nazwiska. 

Top Gun
foto: kadr z filmu "Top Gun"

Tom Cruise rozpoczął prace na planie „Top Gun 2” już na początku czerwca 2018, niedługo potem dołączył do niego Val Kilmer w roli Icemana, kumpla i odwiecznego rywala Mavericka. Okazuje się jednak, że obsada sequela nie została jeszcze w pełni skompletowana. Studio finalizuje właśnie poszukiwania najważniejszego z nowych adeptów sztuki latania – Wrigleya, który jako syn Goose’a, obwinia Mavericka o śmierć ojca. Kto ma największe szanse, by wcielić się w tę rolę?

„Top Gun 2”: kto wcieli się w ucznia Mavericka?

Jak donosi portal The Hollywood Reporter, producenci filmu w składzie Tom Cruise, Jerry Bruckheimer i David Ellison od kilku tygodni przesłuchują młodych aktorów, by wybrać najlepszego kandydata do roli Wrigleya. Na krótkiej liście wybrańców znajdują się aktualnie Nicholas Hoult, Glen Powell i Miles Teller. 

Nicholas Hoult, Glen Powell i Miles Teller.

Nicholas Hoult znany jest przede wszystkim jako Beast z nowej filmowej serii „X-Men”, natomiast Miles Teller zasłynął rolą w Oscarowym „Whiplash”. Najmniej popularnym z całej trójki jest Glen Powell („Ukryte działania”), co nie oznacza, że ma najmniejsze szanse na otrzymanie roli. Być może twórcom zależy właśnie na wypromowaniu nieznanej twarzy, która nie będzie kojarzyła się z innymi rolami.

„Top Gun 2”: Kim jest Wrigley?

Z udostępnionych wcześniej opisów bohaterów „Top Gun 2” wynika, że Wrigley ma być typowym amerykańskim przystojniakiem, który nie darzy dawnego kumpla taty ciepłymi uczuciami, obwiniając go o śmierć swojego ojca. Zbuntowany niczym Maverick za młodu, neguje każdą decyzję instruktora. Oczywiście do czasu. Mężczyźni zorientują się bowiem, że mają ze sobą bardzo wiele wspólnego.

Wszystko wskazuje więc na to, że młody bohater ma być następcą postaci granej przez Toma Cruise’a, której Maverick będzie mógł ustąpić pola. Który z aktorów najbardziej nadaje się do tego zadania? Na kogo ostatecznie zdecydują się producenci? Przekonamy się już niebawem… 

Kiedy premiera sequela „Top Gun”?

Reżyserem filmu jest Joseph Kosinki, który pracował już z Tomem Cruisem na planie filmu „Niepamięć”. Scenariusz napisali Peter Craig („Igrzyska śmierci”), Justin Marks („Księga dżungli”) i Eric Warren Singer („American Hustle”). „Top Gun 2” ma trafić na ekrany kin 12 lipca 2019 roku.

Kto powinien zagrać w „Top Gun 2”?

Natalia Hluzow
Tagi: News Tom Cruise Top Gun