„Top Gun 2” będzie znacznie różnił się od pierwowzoru?

Natalia Hluzow
11.10.2017 14:26
 „Top Gun 2” będzie znacznie różnił się od pierwowzoru? Fot. kadr z wideo

Ponad trzydzieści lat po premierze filmu „Top Gun” Tom Cruise powróci w roli czarującego pilota. Reżyser filmu zdradza, dlaczego nowa produkcja będzie znacząco różnić się od hitu z 1986 roku.

O tym, że trwają przygotowania do kontynuacji „Top Gun”, wiemy już od jakiegoś czasu. W maju 2017 Tom Cruise potwierdził, że ponownie zobaczymy go za sterem myśliwca w produkcji „Top Gun: Maverick”. Do obsady chętnie powróci także Val Kilmer.

top gun 1 Fot. foto: kadr z wideo

Reżyser kontynuacji, Joseph Kosinski, zarzekał się, że film będzie bardzo wiernie odtwarzał klimat oryginału. W jednym z ostatnich wywiadów dla Comingsoon.net wyznał jednak, że „Top Gun: Maverick” będzie musiał znacznie różnić się od pierwowzoru.

Marynarka wojenna jest dziś zupełnie inna, niż była w 1986 roku. Wtedy [gdy powstał pierwszy „Top Gun”] nie walczyła w żadnej wojnie od 15 czy 20 lat, a więc ton tego filmu i to, co ci chłopcy robili, był bardzo odmienny. Teraz, w 2017 roku, marynarka bierze udział w działaniach wojennych od 20 lat. Teraz mamy po prostu zupełnie inny świat, więc nie można odtwarzać pierwszego filmu 1:1. Tę historię trzeba adaptować.

By jednak nie denerwować fanów, którzy niecierpliwie czekają na powtórkę z rozrywki, Kosinski dodał od razu:

Oczywiście chcę odtworzyć atmosferę tamtego filmu, oddać to samo doświadczenie przebywania w myśliwcu i siedzenia na przednim siedzeniu w świecie lotnictwa marynarki wojennej. Spojrzenie na ten temat będzie po prostu bardziej dopasowane do czasów, w których teraz żyjemy.

Choć pojawienie się nowych technologii w filmie u wielu fanów franczyzy budzi mieszane uczucia, reżyserowi trzeba przyznać rację. Świat zmienił się przez ostatnie 30 lat i próba przełożenia oryginalnego filmu „Top Gun” na nowe czasy mogłaby uczynić nową produkcję nieaktualną i w efekcie zakończyć się fiaskiem.

Jeśli „Top Gun 2” faktycznie zachowa atmosferę oryginału, a jednocześnie będzie odnosił się do współczesności, z jej wszystkimi wadami i zaletami, możemy być spokojni o jego efekt końcowy. Kiedy go zobaczymy? Twórcy wskazują, że nastąpi to 12 Lipca 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.