16.12.2019 14:38

"Top Gun: Maverick" - Tom Cruise w nowym zwiastunie filmu

Twórcy filmu "Top Gun: Maverick" zaprezentowali nowy zwiastun nadchodzącej produkcji. W roli głównej po latach wystąpił Tom Cruise, który znów wcielił się w utalentowanego pilota myśliwca.

Top Gun: Maverick
foto: kadr z filmu Top Gun: Maverick

Po 33 latach od premiery pierwszego "Top Gun" Tom Cruise powraca jako tytułowy pilot o pseudonimie Maverick. Twórcy sequela zaprezentowali zupełnie nowy zwiastun trzymającej w napięciu produkcji. Jak się prezentuje?

"Top Gun: Maverick" - nowy zwiastun filmu

Tom Cruise ponownie zasiądzie w kokpicie wojskowego myśliwca i wzniesie się w przestworza z ogromną prędkością. Jako doświadczony pilot jego zadaniem będzie wyszkolenie nowej eskadry żołnierzy. Jak sprawdzi się w nowej roli?

Oprócz nowego zwiastuna zaprezentowano również plakat filmu, na którym tytułowy bohater opiera się o dziób samolotu i patrzy w niebo na przelatujące myśliwce.

Top Gun: Maverick

Chociaż w zwiastunie czas poświęcono głównie Cruise'owi, w obsadzie pojawia się również Val Kilmer, który powróci do roli Icemana - kolegi po fachu Mavericka.

"

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele lotniczej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller), o kryptonimie "Rooster", synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim "Goose", który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji. W filmie zobaczymy m.in. Toma Cruise’a, Milesa Tellera, Jennifer Connelly, Jona Hamma oraz Eda Harrisa. "

Czy sequel dorówna popularnością oryginałowi z 1986 roku? Przekonamy się niebawem.

Top Gun
Top Gun
Przeczytaj także "Top Gun: Maverick" - Tom Cruise powraca do kultowej roli w zwiastunie filmu

"Top Gun: Maverick" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Josepha Kosinskiego ze scenariuszem Petera Craiga, Justina Marksa, Erica Warrena Singera i Christophera McQuarrie'a zadebiutuje 24 czerwca 2020 roku. W pozostałych rolach wystąpili między innymi Jennifer Connelly, Ed Harris, Jon Hamm, Miles Teller, Glen Powell oraz Manny Jacinto.

Mission: Impossible - Fallout
Mission: Impossible - Fallout
Przeczytaj także Zobaczcie, jak Tom Cruise wyskakuje z samolotu w zakulisowym wideo z "Mission: Impossible"

Zobacz też: Polityczna afera z kurtką Toma Cruise’a ze zwiastuna "Top Gun: Maverick". O co chodzi? 

Tagi: News Tom Criuse Top Gun