26.10.2017 17:13

Totalna wpadka w „Klanie”. W serialu posłużono się zdjęciem prawdziwego zamachowca

W jednym z ostatnich odcinków „Klanu” w fikcyjne CV wstawiono zdjęcie groźnego przestępcy, który zamordował 168 osób. Wpadka czy niesmaczny żart?

Totalna wpadka w „Klanie”. W serialu posłużono się zdjęciem prawdziwego zamachowca
foto: kadr z wideo

Najstarsza polska telenowela, którą TVP emituje na swojej antenie od 1997 roku, słynie nie tylko z największej ilości odcinków, ale też z idiotycznych wpadek. Wielu internautów ogląda „Klan” nie po to, by śledzić fabułę, lecz by szydzić z serialu i wyłapywać głupie błędy i niedorzeczne pomysły realizatorów. I właśnie taka skrajna niedorzeczność pojawiła w 3188 odcinku Klanu”.

Jerzy Chojnicki, mąż Elżbiety i właściciel firmy budowlanej, niechętnie godzi się na przeglądanie CV byłych więźniów, by jednego z nich zatrudnić w swojej firmie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby na jednym z CV nie znalazło się zdjęcie… autentycznego zamachowca – Timothy’ego McVeigha.

Timothy McVeigh był głównym sprawcą zamachu w Oklahoma City, który w odwecie za najazd na siedzibę sekty Davida Koresha, wysadził biuro władz federalnych, doprowadzając do śmierci 168 osób, w tym 19 dzieci. W 1997 roku został skazany na karę śmierci, a 11 czerwca 2001 roku zgładzony. Na ostatni posiłek zażyczył sobie lody czekoladowo-miętowe.

Jak podaje serwis plotek.pl, TVP wydało następujące oświadczenie w tej sprawie:

"

W CV więźnia, który szukał ostatnio pracy w firmie Jerzego Chojnickiego, produkcja serialu "Klan" wykorzystała zdjęcie zakupione w "banku twarzy". Wbrew medialnym doniesieniom, nie jest to Timothy McVeighn, terrorysta z Oklahomy City. Podobieństwo mężczyzn jest przypadkowe. "

klan 3

„Przypadkowe podobieństwo mężczyzn” można zobaczyć na zdjęciu powyżej. Pozostawimy to bez komentarza. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Klan