18.09.2019 14:20

"Toy Story 4": zobacz dwie usunięte sceny z filmu studia Pixar

Twórcy "Toy Story 4" postanowili zaprezentować dwie niewykorzystane sceny z najnowszej produkcji studia Pixar. Jakie fragmenty nie pojawiły się w animacji?

Toy Story 4
foto: kadr z filmu Toy Story 4

Seria "Toy Story" cieszy się ogromną popularnością pośród przedstawicieli wielu pokoleń. Nic dziwnego. Pierwsza część hitu Pixar zadebiutowała w 1995 roku i w ciągu kolejnych lat powstały dwa kolejne sequele. Czwarty trafił na ekrany kin prawie 10 lat od premiery ostatnich przygód żywych zabawek i okazał się wielkim sukcesem idealnie domykającą całą historię. Z okazji nadchodzącej premiery "Toy Story 4" na Blu-ray i DVD w sieci pojawiły się dwie usunięte sceny z filmu.

"Toy Story 4" - usunięte sceny z filmu Pixar

Film rozgrywa się krótko po finale trzeciej części - Buzz, Chudy i reszta trafiają do nowej właścicielki - Bonnie. Niestety Pasterka Bou zostaje sprzedana kolekcjonerowi starych bibelotów, a dawni przyjaciele Andy'ego powoli odchodzą na dalszy plan. Wszystko zmienia się, kiedy dziewczyna idzie po raz pierwszy do szkoły, gdzie czuje się samotna. Tam powołuje do życia nową zabawkę - Sztućka.

Toy Story 4
Toy Story 4
Przeczytaj także Wyciekła grafika z "Toy Story 4". Co zdradza na temat kontynuacji animacji studia Pixar?

Początkowo film miał się rozpoczynać trochę inaczej. Reżyser Josh Cooley opowiedział o niewykorzystanym pomyśle na początek i zaprezentował szkic niewykorzystanej sceny.

Film miał się zaczynać sceną rozgrywającą się w wyobraźni Bonnie, która wraz ze swoimi zabawkami stawia czoło nowym niebezpieczeństwom - szkole. Twórca doszedł jednak do wniosku, że ten początek nie pasuje do reszty historii i po prostu z niego zrezygnował.

"Toy Story 4": Chudy i Buzz Astral poznają nowe zabawki w 2. zwiastunie filmu Disneya
"Toy Story 4": Chudy i Buzz Astral poznają nowe zabawki w 2. zwiastunie filmu Disneya
Przeczytaj także "Toy Story 4": Chudy i Buzz Astral poznają nowe zabawki w 2. zwiastunie filmu Disneya

W sieci pojawiła się też druga scena, rozgrywająca się już w dalszej części filmu. Bohaterowie "Toy Story" ponownie wpadają w tarapaty i próbują doprowadzić wszystko do normy. Po drodze Buzz Astral staje się niewolnikiem w wesołym miasteczku, gdzie poznaje dwóch nowych przyjaciół - pluszaki o imionach Kwaku i Buniek. Początkowo twórcy chcieli wprowadzić inne zabawki - podróbki Buzza Astrala.

Twórcy zdecydowali się jednak wyciąć podrabianego kosmicznego awanturnika i zastąpić go bohaterami, którym w oryginale głosu użyczali Jordan Peele i Keegan-Michael Key.

Toy Story
Toy Story
Przeczytaj także Zabawki z "Toy Story" zemściły się na laleczce Chucky za śmierć kompanów. Zobacz nieoficjalny plakat animacji

"Toy Story 4" - kiedy premiera na Blu-ray i DVD?

Jakie jeszcze niespodzianki dla fanów "Toy Story" przygotowali twórcy? Przekonamy się niebawem. Czwarta cześć serii trafi do sprzedaży cyfrowej już 1 października 2019 roku. Tydzień później będzie można kupić "Toy Story 4" na Blu-ray i DVD. Nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja w domowym wydaniu ukaże się w Polsce.

Zobacz też: "Toy Story 4" reż. J. Cooley [RECENZJA]

Tagi: News Disney Pixar Toy Story