16.08.2017 09:52

Tragedia na planie „Deadpoola 2”. Nie żyje kaskaderka

Tragiczne wieści z planu zdjęciowego „Deadpoola 2”. Podczas kręcenia jednej ze scen doszło do wypadku, w którym zginęła kaskaderka Joi Harris. Motocyklistka poniosła śmierć na miejscu.

Kaskaderka zginłęła na planie Deadpoola 2
foto: EastNews/The Canadian Press

„Deadpool” to kupa śmiechu, ale nie tym razem. W poniedziałek 14 sierpnia 2017 roku doszło do tragicznego w skutkach wypadku na planie zdjęciowym do sequela superbohaterskiego filmu w kanadyjskim Vancouver. Podczas kręcenia sceny pościgu zginęła jedna z kaskaderek. Mimo natychmiastowej reakcji sanitariuszy, kobiety nie dało się uratować. Zmarła na miejscu. Według raportów policji ofiarą była pochodząca z Nowego Jorku Joi „SH” Harris. Harris zastępowała w niebezpiecznych scenach Zazie Beetz, która wciela się w postać Domino. Naoczni świadkowie zeznali, że kaskaderka około godziny 8:00 czasu lokalnego straciła panowanie nad motocyklem. Pojazd uderzył w krawężnik i Harris uderzyła w Shaw Tower.

Kilka dni przed tragiczną śmiercią zamieściła na Facebooku selfie, które podpisała „Nic nie jest bez powodu”.

Śmierć Harris to kolejny tego typu wypadek na planie zdjęciowym w te wakacje. W lipcu życie stracił kaskader na planie „The Walking Dead”. Harris była pierwszą licencjonowaną czarnoskórą kobietą w USA, która brała udział w rajdach motocyklowych. Jej śmierć nie pozostała bez reakcji wśród ekipy. Natychmiast przerwano zdjęcia, a Ryan Reynolds zamieścił na Twitterze wzruszający post.

"

Dziś w wielkiej tragedii straciliśmy członka naszej ekipy z „Deadpoola”. Jesteśmy przytłoczeni i zszokowani i rozbici… ale nic nie może się równać z żalem i ogromnym bólem odczuwanym teraz przez jej rodzinę i najbliższych. Jestem z nimi całym sercem. "

Zdjęcia do „Deadpoola 2” są na razie wstrzymane. Ryan Reynolds jakiś czas temu zrezygnował z odgrywania scen kaskaderskich

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Deadpool