19.07.2019 10:58

Tragedia na planie serialu "Titans". Nie żyje członek ekipy filmowej

Na planie 2. sezonu "Titans" doszło do wypadku, w którym zginął koordynator efektów specjalnych Warren Appleby. Śmierć nastąpiła podczas prób do zdjęć.

kadr z serialu Titans
foto: kadr z serialu Titans

Smutne wieści z planu serialu superbohaterskiego "Titans". W wyniku wypadku zmarł Warren Appleby - autorytet w dziedzinie efektów specjalnych.  Do tragicznego zdarzenia doszło podczas jednej z prób popisu kaskaderskiego z wykorzystaniem samochodu. Przyczyną śmierci filmowca był element sprzętu, który spadł na mężczyznę. Z tego powodu wstrzymano produkcję na dwa dni.

"Titans" sezon 2 - tragiczny wypadek na planie serialu

Jak podaje The Wrap, do zdarzenia doszło 18 lipca 2019 roku w Toronto. Appleby miał 88 lat. Warner Bros. Television Group wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

"

Mamy złamane serca i jesteśmy wstrząśnięci odejściem naszego drogiego kolegi - koordynatora efektów specjalnych Warren Applebya. Zginął w wypadku, do którego doszło w ośrodku efektów specjalnych podczas przygotowywania i testowania następnego ujęcia, nad którym pracowaliśmy. Warren był kochanym człowiekiem, który przez imponujące 25 lat swojej pracy działał w kinie i telewizji. Producenci wykonawczy wraz z ekipą "Titans", Warner Bros. Television Group i DC Universe, chcą wyrazić najgłębsze kondolencje i wsparcie rodzinie i przyjaciołom Warrena w tym bardzo trudnym czasie. "

Rok 2019 był przełomową datą dla filmowca, ponieważ obchodził on 25-lecie swojej kariery. Pracę w zawodzie rozpoczął w roku 1994 na planie serialu "RoboCop". Appleby pracował między innymi przy takich produkcjach jak "Wonderfalls", "Hemlock Grove" oraz dwóch częściach horroru "To".

Batman
Batman
Przeczytaj także Gwiazda "Gry o tron" zagra Batmana w 2. sezonie serialu "Titans" od DC

"Titans" sezon 2 - kiedy premiera

Śmierć Applebya to ogromny cios dla całej ekipy "Titans". Prawdopodobnie wypadek będzie rzutował na dalszą pracę nad nowymi przygodami superbohaterów DC. Trudno powiedzieć czy tragiczne zdarzenia znacznie wpłynie na datę premiery 2. sezonu serialu. Nowe odcinki mają zadebiutować jesienią 2019 roku na platformie DC Universe. W Polsce serial trafi prawdopodobnie na Netflix.

W rolach głównych ponownie wystąpią Brenton Thwaites, Anna Diop, Teagan Croft, Ryan Potter, Rachel Nichols, Seamus Dever, Minka Kelly, Alan Ritchson oraz Curran Walters.

Zobacz też: Titans: Dlaczego Robin twierdzi, że trzeba „jeb*ć Batmana”?

Tagi: News DC Comics Titans DC Universe