Tragiczny wypadek na planie - Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Jedna z nich nie żyje

22.10.2021 10:25
Tragiczny wypadek na planie - Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Jedna z nich nie żyje Fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Wieczorem w czwartek 21 października doszło do tragicznej sytuacji na planie filmu "Rust". Alec Baldwin przypadkiem wystrzelił z rekwizytu, raniąc dwie osoby - jedna z nich zmarła w szpitalu.

Alec Baldwin przypadkiem postrzelił 2 osoby - jedna z nich zmarła

Jak czytamy w newsie Deadline, Alec Baldwin wystrzelił z broni-rekwizytu, raniąc operatorkę Halynę Hutchins i reżysera Joela Souzę. Do zdarzenia doszło na planie pełnometrażowego westernu "Rust" podczas scen na lokacji w Nowym Meksyku. 

Polecamy

42-letnia Hutchins i 48-letni Souza zostali przetransportowani do lokalnego szpitala w Albuquerque (Nowy Meksyk). Operatorka niedługo potem zmarła, reżyser nadal jest pod obserwacją lekarzy - jego stan jest nieznany. 

Jak w rozmowie z Deadline wyjaśnił rzecznik prasowy biura szeryfa w Santa Fe:

Pan Baldwin został przepytany przez śledczych i puszczony wolno. Nikt nie został aresztowany i nie zostały postawione nikomu żadne zarzuty.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu biura prasowego szeryfa w Santa Fe:

Biuro szeryfa potwierdza, że dwie osoby zostały postrzelone na planie "Rust". Halyna Hutichins, 42-letnia reżyserka zdjęć i Joel Souza, 48-letni reżyser, zostali postrzeleni, kiedy z rekwizytu wystrzelił Alec Baldwin, 68-letni aktor i producent. Śledztwo jest aktywne i otwarte. Nie zostały nikomu postawione żadne zarzuty i na razie trwają przesłuchania świadków. 

Oczywiście plan filmu został zamknięty na czas śledztwa. Z relacji Deadline wynika, że Baldwin nie zdawał sobie sprawy z tego, jaką amunicją jest naładowana broń. Rzecznik produkcji powiedział, że "praca została wstrzymana na czas nieokreślony" oraz, że "bezpieczeństwo obsady i załogi jest sprawą najbardziej priorytetową". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.