„Transformers 6” z datą premiery

Kamil Dachnij
22.06.2017 15:14
„Transformers 6” z datą premiery Fot. kadr z filmu

Jesteśmy tuż przed oficjalną premierą 5. odsłony z wielkimi robotami, ale już podano informację o dacie kolejnej części. Pojawiła się także kolejna informacja o spin-offie z Bumblebee. 

Podczas promowania swojego filmu „Transfomers: Ostatni Rycerz”, producent Lorenzo di Bonaventura wyjawił, że 6 z kolei część z ogromnymi mechami trafi do kin latem 2019 roku. Niestety Bonaventura nie powiedział, o czym miałaby opowiadać, ale zważywszy, że franczyza zaczyna uskuteczniać skakanie po różnych epokach historycznych, to możemy się spodziewać kolejnej nieprawdopodobnie brzmiącej fabuły. Za to dowiedzieliśmy się kolejnej rzeczy odnośnie spin-offu z Bumblebee:

W sierpniu zaczynamy kręcić prequel z Bumblebee i zamierzamy go wypuścić do kin latem 2018 roku.

Machina promocyjna dla pierwszego spin-offu serii o Transformersach powoli zaczyna się rozruszać. Producent porównał go ostatnio do jednego z klasyków filmów animowanych lat 90., „Stalowego giganta” Brada Birda, późniejszego twórcy „Iniemamocni”. Wiemy na pewno, że akcja produkcji ma się dziać w latach 80. „Bumblebee” będzie pierwszym z 14 zaplanowanych filmów stale rozrastającej się franczyzy. Niektóre pomysły scenarzystów są dość absurdalne, jak chociażby przeniesienie akcji do czasów starożytnego Rzymu. W planach jest także animowany prequel o Cybertronie.

Oczywiście plany Paramount Picures i Michaela Baya może znacząco pokrzyżować porażka finansowa filmu „Transformers: Ostatni Rycerz”, który wchodzi na duży ekran 23 czerwca 2017 roku. Po raz piąty wyreżyserowana przez Baya, produkcja zbiera póki co fatalne recenzje. Jednak nigdy wcześniej zła opinia nie przeszkodziła filmom w zarobieniu kroci – dwa ostatnie filmy z serii osiągnęły osobno po miliard dolarów wpływów z całego świata. W najnowszym filmie występują m.in. Mark Wahlberg, sir Anthony Hopkins, Josh Duhamel oraz Stanley Tucci. Wahlberg zdradzał ostatnio w wywiadach, że prawdopodobnie nie wystąpi w kolejnej części, co nie będzie dobrą informacją dla włodarzy, którzy będą musieli szukać ponownie dużego nazwiska do napędzenia swojego produktu. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.